کد خبر: 3669125
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
گروه اجتماعی: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد از هزینه 5 میلیارد تومانی خیّر ساغندی در امامزاده قاسم (ع) در مسیر زائران حرم رضوی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآنی(ایکنا) از یزد، محمود زمانی قمی، استاندار یزد 11 آذرماه در آیین افتتاح دو طرح عمرانی در اردکان اظهار کرد: توفیقی پیدا کردیم تا از روستای تاریخی ساغند بازدیدی داشته باشیم و شبستان آستان مقدس امام زاده قاسم ساغند و این طرح با حضور اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اردکان و مردم ساغند افتتاح کنیم .
وی گفت: این امامزاده محل عبور زائران علی بن موسی الرضا (ع) است، نیز یکی از اهالی قرار است زائر سرایی را در این مکان بنا کند و کلنگ احداث آن را زمین زده شد.
استاندار یزد با بیان اینکه در این سفر از پروژه انتقال آب به ساغند نیز بازدید داشته ایم و عملیات این طرح اجرایی شد تصریح کرد: این پروژه با کمک دولت و با حمایت خیرین محل راه اندازی می شود .
زمانی قمی گفت: اگر بخواهیم سمت مهاجرت را از شهر به روستا در حقیقت محقق کنیم باید شغل و زیرساخت ها را به روستا ها بیاوریم.
حجت الاسلام حسین زارع زاده، مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان یزد نیز در این مراسم با بیان اینکه امامزاده قاسم ساغند از لحاظ موقعیت مکانی بیشتر در مسیر زایران حضرت امام رضا (ع) واقع شده است تصریح کرد: مسافرانی که از استان یزد و دیگر استان ها خارج می شوند وارد فضایی از دل کویر شده که مناسب استراحت نیست بنابراین این امامزاده مکان مناسبی جهت استراحت است.
حجت الاسلام زارع زاده اظهار کرد: هزینه های زیادی خیرین روستای ساغند متقبل شده اند.
وی با بیان اینکه این مکان می تواند در کاهش تصادفاتی که ناشی از خستگی و حفظ جان مردم موثر باشد افزود: این مجموعه از سال 92 کار عملیات اجرای آن آغاز شده و حدود 5 میلیارد تومان در بخش های مختلف آن هزینه شده است .
این مسئول تصریح کرد: در ادامه قرار است یک مجموعه رفاهی دیگری شامل فضای سبز و امکانات دیگری برای مسافرین بین راهی در جوار این امام زاده ایجاد شود که آن هم پیش بینی می شود که حدود 4 میلیارد هزینه داشته باشد، زیر بنای فاز یک حدود 1800 متر است و مجموعه بعدی هم حدود 20 هزار متر فضای سبز و امکانات رفاهی در نظر گرفته است.
یادآور می شود کلنگ احداث دو طرح عمرانی شامل شبستان امامزاده قاسم ساغند و انتقال آب از ساغند به مغستان از توابع شهرستان اردکان به زمین زده شد.
منبع: اوقاف یزد
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: