کد خبر: 3813657
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
گروه اجتماعی- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با تأکید بر ضرورت مصرف زکات برای محرومان گفت: زمینه پرداخت الکترونیک زکات فطره در یزد فراهم شود.

زمینه پرداخت الکترونیک زکات فطره در یزد فراهم شودبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، نماینده ولی فقیه در استان یزد 31 اردیبهشت ماه در نشست شورای زکات استان با اشاره به اینکه در بحث پرداخت زکات فطریه علاوه بر بحث صندوق‌های فیزیکی، باید پرداخت به صورت الکترونیکی را مورد توجه قرار داد اظهار کرد: در صورتی که بتوان زیرساخت‌های این موضوع را به درستی انجام داد، زمینه‌ای فراهم می‌شود که مردم همان شب عید زکات خود را پرداخت نمایند.
وی تصریح کرد: در این راستا باید توجه ویژه‌ای به بحث امنیت سیستم و در نظر گرفتن راهکارهایی برای جلوگیری از کلاهبرداری سودجویان از مردم انجام شود.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه صندوق‌ها نباید به صورت کامل حذف شوند بیان کرد: در صورتی که این سیستم به درستی انجام شود و مردم هم از آن اطلاع کافی داشته باشند، تعداد صندوق‌ها تا کمتر از نصف هم می‌رسد.
ناصری یزدی ادامه داد: در کنار صندوق‌ها هم اگر روحانیون و یا افرادی که آشنایی کامل به مسائل دینی دارند حضور داشته باشند، می‌توانند مسائلی دینی مرتبط با زکات و برخی مسائل مربوطه را به مراجعه کنندگانی که سوال دارند پاسخ دهند.
امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه مصارف زکات به ویژه زکات مستحبی باید برای رفع مشکلات فقرا انجام شود عنوان کرد: اولویت اصلی به ویژه در شرایط فعلی که وضعیت اقتصادی مردم خوب نیست باید زکات در مواردی که معیشت مردم و مشکلات مالی آنها را برطرف می‌کند هزینه کرد.
سردار محمدرضا میرحیدری، فرمانده نیروی انتظامی استان یزد هم در این نشست با اشاره به اینکه نیروی انتظامی آمادگی کامل برای تامین امنیت پایگاه‌های دریافت زکات فطریه را دارد اظهار داشت: در روز عید نیروی انتظامی پشتیبانی کامل در راستای تامین امنیت تمام صندوق‌ها را انجام می‌دهد و در صورت بروز مشکل در سریع‌ترین زمان ممکن ورود می‌کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: