کد خبر: 3819962
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
گروه اجتماعی ــ رئیس امور حقوقی و ثبتی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه استان یزد از اخذ ۵۵۷ سند برای ۹۵۳ رقبه از موقوفات استان به مساحت تقریبی ۲۵۰ هکتار در این استان خبر داد.

۲۵۰ هکتار عرصه و اعیان موقوفات استان یزد سند دار شدندسعید جعفری‌پور، رئیس امور حقوقی و ثبتی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه استان یزد در گفت‌وگو با ایکنا از یزد، از اخذ ۵۵۷ سند برای ۹۵۳ رقبه از موقوفات استان به مساحت تقریبی ۲۵۰ هکتار در این استان خبر داد.

وی اظهار کرد: این اسناد طی پیگیری‌های صورت گرفته کارشناسان واحد ثبتی اداره‌کل و شهرستان‌های تابعه و همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان اخذ شده که طی بررسی‌های صورت گرفته، استان یزد از استان‌هایی است که بیشترین سند را طی یک سال گذشته دریافت کرده است.

جعفری‌پور افزود: با توجه به تفاهم نامه همکاری که بین این اداره کل با اداره کل ثبت اسناد و املاک کشور تنظیم شد، سرعت روند اخذ سند رقبات موقوفات بالا گرفته است.

رئیس واحد حقوقی ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: همچنین طی یکسال گذشته و با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته برای رای صادره رقبات موقوفات استان، از ۱۰۲ رای صادره ملی، ۹۰ رای و از ۱۹۴ رای صادره عادی، تعداد ۱۶۱ رأی به نفع رقبات موقوفات استان صورت پذیرفته است.

وی بیان کرد: برای سایر رای‌های باقیمانده کلیه کارشناسان واحد حقوقی جهت صدور آرا صادره به نفع وقف تمام هم و غم خود را گذاشته‌اند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: