کد خبر: 3819973
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
گروه اجتماعی ــ رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: تبیین ابعاد شخصیتی شهید بهشتی و تشریح مدیریت علمی و فقهی معمار دستگاه قضایی در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب از جمله مواردی است که در هفته قوه قضاییه انجام خواهد شد.

ابعاد شخصیتی شهید بهشتی در هفته قوه قضاییه تبیین می‌شودبه گزارش ایکنا از یزد، غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد، امروز، 27 خردادماه در جلسه ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه استان یزد بر استفاده از ظرفیت رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما تأکید و بیان کرد: رسانه‌ها حلقه ارتباط مردم و حاکمیت هستند و می‌توانند در هفته‌ای که به واسطه تجلیل از مقام شامخ شهید بهشتی، به عنوان معمار دستگاه قضا اسلامی به عنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری شده، اثر گذار وارد شوند.

وی تصریح کرد: شهید بهشتی از افراد شاخص و تأثیر گذار انقلاب بود که دشمن فکر می‌کرد با ترور افرادی همچون شهید بهشتی و شهید مطهری می‌تواند از رشد و تعالی این نهضت مردمی جلوگیری نمایند که بر عکس خون پاک و به ناحق ریخته شده شهید بهشتی و یاران و همفکرانش درخت انقلاب را آبیاری کرد.

وی تأسیس دانشگاه علوم قضایی و همچنین راه‌اندازی پلیس قضایی را از یادگاران شهید بهشتی در نظام قضایی کشور اعلام کرد و گفت: تأسیس دانشگاه علوم قضایی با هدف تربیت نیروی متعهد و اندیشمند برای نشستن بر مسند قضاوت و همچنین راه اندازی پلیس قضایی از ابتکارات این شهید عزیز بود که در کاهش اطاله دادرسی و تحقیق و مستندسازی دقیق ابعاد پرونده‌های قضایی نقش اساسی داشت.

این مقام قضایی تصریح کرد: تبیین ابعاد شخصیتی شهید مظلوم بهشتی به عنوان سیدالشهدا انقلاب اسلامی و تشریح مدیریت علمی و فقهی معمار دستگاه قضایی در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب از جمله مواردی است که در هفته قوه قضاییه انجام خواهد شد.

وی اعتلای روحیه امید و اعتماد مردم به قوه قضاییه را مهم و ضروری برشمرد و بیان کرد: دشمن با هجمه علیه دستگاه قضایی در پی ضربه زدن به روحیه امید و اعتماد مردم نسبت به قوه قضاییه است که از این رو باید با تبیین و تشریح خدمات دستگاه قضایی و ارائه عملکرد آن به مردم نقشه دشمنان را خنثی کرد.

رئیس کل دادگستری استان، حضور در اجتماعات مردمی، دیدار با نخبگان و فرهیختگان دانشگاهی و ارتباط با تشکل‌های پر انرژی دانشجویی را از جمله برنامه‌های مهم هفته قوه قضاییه ذکر کرد و گفت: حضور مقامات قضایی و حقوقدانان بسیجی در اجتماعات مردمی و دیدار چهره به چهره با مردم و ارائه مشاوره رایگان و حضور در نماز جمعه نقش مؤثری در ارتقاء آگاهی‌های عمومی و حقوقی جامعه دارد.

یادآور می‌شود در این جلسه برنامه‌های ویژه هفته قوه قضاییه با پیشنهاد اعضای جلسه تصویب و برای اجرایی شدن این برنامه‌ها برنامه‌ریزی صورت گرفت.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: