کد خبر: 3820517
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸
گروه اجتماعی- مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: هم‌اکنون 64 مرکز نیکوکاری محله در استان یزد برای خدمت‌رسانی به نیازمندان با کمیته امداد همکاری دارند.

فعالیت 64 مرکز نیکوکاری محله در استان یزدبه گزارش ایکنا از یزد به نقل از روابط‌عمومی کمیته امداد، محسن علیزاده، مدیرکل کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه تا پایان سال 98 تعداد مراکز نیکوکاری استان یزد به 111 مرکز افزایش پیدا می‌کند اظهار کرد: هم‌اکنون 64 مرکز نیکوکاری محله در استان یزد برای خدمت‌رسانی به نیازمندان با کمیته امداد همکاری دارند.

وی افزود: 5664 نیکوکار و 2661 مجمع و تشکل ازجمله مؤسسات خیریه، مراکز اجتماعی، تجاری و اقتصادی، هیئت‌های مذهبی، مساجد و انجمن اولیا و مربیان مدارس در سطح استان یزد با مراکز نیکوکاری همکاری دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه 6315 خانوار نیازمند از خدمات مراکز نیکوکاری بهره‌مند هستند افزود: طی سال گذشته نیکوکاران یزدی 19 میلیارد و 394 میلیون تومان به‌صورت نقد، کالا و خدمات مستقیم به نیازمندان استان از طریق مراکز نیکوکاری کمک کردند، این کمک‌ها در قالب سبد معیشتی، اکرام ایتام و محسنین، جهیزیه، زکات، درمان، جهیزیه، مسکن، فرهنگی و تحصیلی، اشتغال و توانمندسازی همچون کاریابی و معرفی برای دریافت تسهیلات خودکفایی و تأمین لوازم ضروری زندگی بوده است.

وی در ادامه با اشاره به کارکردهای مراکز نیکوکاری محله یادآور شد: واگذاری امور به مردم، شناسایی نیازمندان واقعی محله، شناسایی و جذب خیران محله، پیوند نیازهای محرومان محله با توانمندی‌های خیران محله، استفاده از حضور و تخصص مردم، احیای حقوق همسایگی، تقویت همبستگی‌های اجتماعی، مردمی شدن حمایت‌های اجتماعی، احیای فرهنگ انفاق، نیکوکاری و نوع‌دوستی، جمع‌آوری کمک‌های مردمی و توزیع آن بین نیازمندان و افزایش اعتماد عمومی ازجمله فواید و کارکردهای مراکز نیکوکاری محله است.

علیزاده تصریح کرد: کمک‌های درمانی ارائه‌شده به نیازمندان از طریق مراکز نیکوکاری شامل کمک‌هزینه تهیه دارو و درمان، ویزیت، تهیه کالاهای پزشکی و کمک‌های عمرانی درزمینهٔ تعمیر ؤ ساخت مسکن مددجوئی، کمک در اسکان مددجویان بی‌سرپناه و کمک در پرداخت اجاره و ودیعه مسکن بوده است.

وی ادامه داد: از دیگر فعالیت‌های مراکز نیکوکاری محله تهیه جهیزیه نوعروسان نیازمند و پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به نوعروسان و دامادهای نیازمند است.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: تهیه سبد غذایی برای خانواده‌های نیازمند به‌ویژه برای کمک به رفع و بهبود مشکل سوءتغذیه کودکان، دریافت قربانی، عقیقه، نذورات و تهیه لوازم‌التحریر، کیف و کفش و لوازم ضروری، کمک به پرداخت شهریه و هزینه تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان محروم و همچنین کمک به پرداخت هزینه‌های سفرهای زیارتی و برگزاری دوره‌های آموزشی در راستای تعمیق باورهای دینی، اعتقادی و مهارت‌های زندگی نیازمندان از دیگر فعالیت‌های مراکز نیکوکاری محله است.

وی با بیان اینکه مراکز نیکوکاری درزمینهٔ اشتغال‌زایی نیازمندان نیز فعالیت می‌کنند افزود: فراهم‌سازی زمینه اشتغال نیازمندان و مددجویان تحت حمایت از طریق وام اشتغال و کمک به کارآفرینی و فراهم‌سازی لوازم ضروری برای کارآفرینی آنان ازجمله فعالیت‌های مراکز نیکوکاری در خصوص ایجاد اشتغال نیازمندان است.

انتهای پیام

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: