کد خبر: 3835073
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
گروه اجتماعی- استاندار یزد گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی که با نام علی بن موسی الرضا (ع) مزین شده، از بزرگترین رویدادهای فرهنگی در کشور است که به اعتلا و رشد دانش مردم منجر می‌شود.

جشنواره کتابخوانی رضوی به اعتلای دانش مردم کمک می‌کندبه گزارش ایکنا از یزد، محمدعلی طالبی، استاندار یزد، چهارشنبه شب 23 مردادماه در مراسم اختتامیه و تجلیل از برترین‌های نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که در محل باغ دولت آباد یزد برگزار شد اظهار کرد: استان یزد دارای علمای بزرگی است که هر کدام برند و نمونه‌ای از توانایی و ظرفیت علمی و فرهنگی استان یزد هستند و امروز هم باید در عرصه فرهنگی و اجتماعی و حضور در چنین جشنواره‌هایی و مسابقاتی که در حقیقت ارزیابی از توان استان‌ها صورت می‌گیرد جایگاه برجسته ای داشته و مدافع این پیشینه فرهنگی باشیم.

استاندار یزد افزود: اگر بخواهیم این داشته‌های فرهنگی خودمان را حفظ کنیم و آن را نشر دهیم و جایگاه بلندی که در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی داریم، حفظ کرده و آن‌ها را تقویت کنیم باید همه توان و تلاش خود را در بخش‌های مختلف اعم از دولتی و غیردولتی و دیگر نهادهای عمومی و با حضور و مشارکت مردم به کار ببیندیم واز این ظرفیت‌ها استقاده کنیم.

وی ادامه داد: جای خوشحالی است که با نام و یاد امام هشتم علی بن موسی الرضا (ع) بزرگترین رویدادهای فرهنگی در کشور ما در رشته‌های مختلف صورت می‌گیرد که یکی از بهترین رشته‌هایی که به اعتلا و رشد دانش مردم منجرمی‌شود جشنواره کتابخوانی رضوی است.

طالبی بیان کرد: از برگزارکنندگان این جشنواره که در چنین فضای میراثی نسبت به برگزاری آن اقدام کردند تشکر می‌کنم و برای همه شما آرزوی موفقیت و توفیق دارم.
رقیه دوست‌فاطمی‌ها، مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز در این مراسم گفت: مردم شهر جهانی یزد و پایتخت کتاب ایران همواره در زمینه کتابخوانی و علم و دانش سرآمد هستند و در این جشنواره نیز استقبال بی‌نظیری را شاهد هستیم .

دوست فاطمیها افزود: تاکنون 9 جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شده که برای سومین سال نهاد کتایخانه‌های عمومی افتخار میزبانی این رویداد بزرگ فرهنگی را دارد.

وی ادامه داد: در سال جاری بیش از 35 هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند که رشد 33 درصدی را نسیت به سال گذشته شاهد هستیم.

مدیرکل نهاد کتایخانه‌های عمومی استان یزد گفت: بیش از 20 هزار نفر از شرکت کنندگان امسال در بخش آنلاین و 15 هزار نفر نیز در بخش مکتوب شرکت کردند و یک پنجم شرکت کنندگان در شهرستان یزد مشارکت داشتند به همین دلیل بیشترین برگزیده مربوط به شهرستان یزد است.که 60 نفر را شامل می‌شود.

دوست فاطمی‌ها ادامه داد: همچنین از بین چهار نفر برگزیده ملی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان یزد نیز دو نفر از شهرستان یزد، یک نفر از شهرستان تفت و یک نفر از شهرستان مهریز هستند و در مراسمی که در آستان قدس رضوی با حضور وزیر محترم و مسئولان برگزار می‌شود، تجلیل خواهند شد.

یادآور می‌شود در پایان این مراسم از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تجلیل و اجرای سرود، پرده خوانی و اجرای نمایش عروسکی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: