کد خبر: 3835772
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
گروه فرهنگی ــ سرپرست دانشگاه یزد گفت: به‌دنبال این هستیم که خاطرات جانبازان و ایثارگران را به زبان انگلیسی چاپ کرده و به جهانیان عرضه کنیم تا بتوانیم قدمی اثرگذار در جهانی کردن این فرهنگ ارزشمند داشته باشیم.

خاطرات ایثارگران یزدی به زبان انگلیسی چاپ می‌شودبه گزارش ایکنا از یزد، قاسم بریدلقمانی، سرپرست دانشگاه یزد 27 مردادماه در مراسم بزرگداشت سالروز ورود آزادگان که در این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه یزد مفتخر است که میزبان آزادگان سرافراز است و همچنین افتخار داریم که میزبان 5 شهید گمنام در جوار مسجد دانشگاه هستیم و باید تلاش کنیم تا این فضای فرهنگی و معنوی را بهتر دریابیم.

وی افزود: در دانشگاه یزد 12 نفر از فرزندان شهدا و 40 نفر از جانبازان و ایثارگران در مجموعه کارمندان و اعضای هیئت علمی حضور دارند و همچنین 600 دانشجوی شاهد و ایثارگر نیز در دانشگاه یزد در مقاطع مختلف در حال تحصیل هستند.

بریدلقمانی بیان کرد: با تصویب هیئت رئیسه دانشگاه، مقرر شده کتاب‌هایی از بنیاد نشر و حفظ آثار دفاع مقدس انتخاب و به زبان انگلیسی ترجمه شود.

سرپرست دانشگاه یزد گفت: یکی از رسالت‌های دانشگاه‌های نسل چهارم رسالت اجتماعی است و ما نیز باید فرهنگ جنگ، جبهه، ایثارگری و شهادت را به دنیا معرفی کنیم و این فرهنگ را نشر دهیم.

وی همچنین به صبر و استقامت آزادگان اشاره کرد و افزود: صبر و تحمل آزادگان و ایثارگران می‌تواند الگوی خوبی برای نسل جوان باشد و با مکتوب کردن داستان‌ها و خاطرات آزادگان می‌توان این پایداری را به نسل جدید منتقل کرد و فرهنگ استقامت را گسترش داد.

بریدلقمانی اظهار امیدواری کرد که به پشتوانه فرهنگ شهادت و ایثارگری و پشتوانه علمی دانشگاهیان، بتوانیم ان‌شاءالله آینده ایران اسلامی را بسازیم.

یادآور می‌شود، گلباران گلزار شهدای گمنام دانشگاه یزد، ارائه گزارش عملکرد طرح پایش سلامت، اجرای سرود، پخش کلیپ، اجرای موسیقی سنتی، نمایش و ... از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: