کد خبر: 3721647
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
گروه اقتصادی- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد تاکید کرد: در هفته یزد شهر میراث جهانی، توانمندی‌های استان در حوزه‌های مختلف به مردم ‌معرفی شود.

‌توانمندی‌های استان در جشنواره هفته یزد معرفی شود

به گزارش ایکنا از یزد، محسن صادقیان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد روز گذشته در نشست برنامه ریزی برگزاری جشنواره هفته یزد ضمن اشاره به ظرفیت های استان اظهار کرد: ‌با برگزاری جشنواره هفته یزد که قرار است در تیر ماه سال جاری برگزار شود، ‌می توانیم توانمندی های استان را در حوزه های مختلف به گردشگران داخلی و خارجی معرفی کنیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ادامه داد: ‌برگزاری این جشنواره بهترین فرصت است تا پتانسیل های استان یزد با زبان فرهنگ و هنر به مردم ارائه شود.
صادقیان تصریح کرد: ‌باید در برگزاری این جشنواره که در شهر یزد برگزار می شود، ‌ویژگی های یزد و خصلت های پسندیده یزدی ها از جمله صداقت، ‌دیانت، ‌قناعت، ‌امانت داری و مهمان نوازی مورد توجه قرار گیرد و با اطلاع رسانی مناسب به مردم سایر استانها معرفی شود.
یادآور می شود برگزاری بازی های بومی محلی،‌ نمایش های خیابانی، ‌چاوشی خوانی، ‌معرفی مشاهیر و مفاخر یزد، ‌ورزش باستانی، ‌کشتی پهلوانی، ‌برگزاری همایش های مختلف دینی، ‌آیینی و گردشگری، ‌اجرای موسیقی سنتی، ‌قصه گویی و شعر خوانی کودکان و نوجوانان و جشنواره پخت غذاهای بومی و محلی یزد از جمله برنامه هایی است که در جشنواره هفته یزد برگزار می شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: