کد خبر: 3812165
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
گروه اجتماعی- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد از فعالیت 70 خانه قرآنی روستایی در استان خبر داد و گفت: فعالیت‌های فرهنگی قرآنی در روستاها باید منطبق با ظرفیت منطقه و جمعیت آن باشد.

70 خانه قرآنی روستایی در یزد راه‌اندازی شده استبه گزارش ایکنا از یزد، حجت‌الاسلام سیدمحمد شریف حسینی کوهستانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد صبح امروز، 26 اردیبهشت ماه در دیدار با محمود زارع رشكوئيه، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد با تسلیت فرا رسیدن سالروز وفات حضرت خدیجه (س) اظهار کرد: شخصیت آن بانوی بزرگوار که خدمات ارزشمند بسیاری را به نهال نو پای اسلام ارائه کرد مود غفلت قرار گرفته است.
وی با ابراز امید در بهره بردن از روزهای باقیمانده ماه مبارک رمضان، با بیان اینکه از ماه مبارک رمضان به عنوان ماه بهار قرآن یاد می‌شود گفت: قرآن کریم در معرفی خود می‌فرماید آمده‌ام تا ظلمات را از بین ببرم.
وی افزود: منظور قرآن از بین بردن ظلمات فردی نظیر خودپرستی، هواپرستی و... از یک سو و سوی دیگر ظلمات اجتماعی نظیر تبعیض، بی عدالتی و ... است.
حسینی کوهستانی اضافه کرد: در قرآن کریم همیشه نور مفرد آمده چون تنها راهی که انسان را به سعادت می‌رساند صراط مستقیم است اما ظلمت جمع آمده چرا که راه‌های مختلفی وجود دارد که انسان را به بیراهه می‌برد.
وی با اشاره به تفاهم‌نامه سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت کشور در خصوص اجرای فعالیت‌های قرآنی در روستاها گفت: در این راستا 70 خانه قرآنی روستایی در روستاهای استان راه اندازی و در حال فعالیت است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد به وجود مشکلات جمعیتی در برخی روستاها اشاره کرد و افزود: فعالیت‌های فرهنگی قرآنی در روستاها باید منطبق با ظرفیت منطقه و جمعیت آن باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: