کد خبر: 3813342
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۴
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان یزد گفت: طی چهار دوره آموزش تربیت مربی حفظ قرآن کریم در استان، ۲۲۰ مربی موفق به کسب مدرک این دوره‌های آموزشی شدند.

220 مربی حفظ قرآن حائز دریافت مدرک شدندبه گزارش ایکنا از یزد، حجت‌الاسلام حسین زارع‌زاده، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان یزد دوشنبه شب، 30 اردیبهشت ماه در همایش مرییان حفظ قرآن کریم استان یزد ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) اظهار کرد: در چهار دوره تربیت مربی حفظ قرآن که برگزار شد، استقبال بسیار خوبی از طرف شهروندان صورت گرفت و اقشار مختلف در این دوره‌ها شرکت کردند و باعث مباهات است که این دوره‌های آموزشی در استان دارالعباده همواره مورد اقبال قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: خوشبختانه در طول سالیان گذشته واحد امور قرآنی از معاونت فرهنگی اوقاف مجزا و مرکز امور قرآنی مستقل ایجاد شد تا بتواند امور قرآنی را به صورت ویژه انجام دهد و تمرکز و اولویت این مرکز نیز وقف قرآنی است.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان یزد گفت: در این استان صد در صد موقوفات مربوط به عزاداری سیدالشهدا (ع) است و همان گونه که مورد تاکید پیامبر اکرم (ص) قرار گرفته که قرآن و عترت با هم و کنار هم دیده شده‌اند لذا در این زمینه نیز باید اقداماتی انجام شود اما متاسفانه ما در استان یزد موقوفات قرآنی قوی نداریم.
حجت‌الاسلام زارع‌زاده ادامه داد: در اداره اوقاف فعالیت‌هایی از قبیل مرکز مجازی قرآن کریم، برگزاری جلسات قرآن در بقاع متبرکه، آزمون حفظ و مفاهیم با همکاری دیگر ارگان‌ها، برگزاری دوره‌های تربیت مربی قرآن به صورت استانی و دیگر فعالیت‌هایی انجام شده اما در صورت وجود وقف قرآنی اقدامات بسیار بیشتری قابل اجراست.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان یزد بیان کرد: ان‌شاءالله خادم خوبی برای قرآن باشیم و این توفیقی که خداوند به ما داده با عمل به دستورات آن اجرایی و انجام دهیم.
یادآور می‌شود در پایان این مراسم ضمن تجلیل از مدیران دست اندر کار این طرح، گواهی 150 نفر از مربیان شرکت‌کننده در دوره‌های تربیت مربی حفظ قرآن کریم که رتبه برتر را کسب کرده‌اند، اعطا شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: