کد خبر: 3828099
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
گروه اجتماعی- مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی کشور از نوحه‌های معنوی به عنوان گنجینه‌های این انقلاب یاد کرد و گفت: فرهنگ و دینداری نسل جوان با همین نوحه‌ها و مرثیه‌ها حفظ خواهد شد.

غبه گزارش ایکنا از یزد، حجت‌الاسلام مجید باباخانی، مدیرکل تشکل‌های دینی کشور 27 تیرماه در نشست با اعضای کانون مداحان و شعرای آیینی استان یزد اظهار کرد: بحث مداحی و ستایشگری با سه عنصر آمیخته شده که قرار گرفتن این سه موضوع در کنار هم می‌تواند کار را به اوج برساند.

وی با بیان اینکه عنصر نخست محتوا و معارف است افزود: آن محتوایی که منتقل می‌شود محتوای ناب دینی است که بسیار اثرگذار است.

باباخانی از هنر به عنوان عنصر دوم یاد کرد و گفت: محتوای ناب با شعر و در قالب دستگاه‌ها، نواها، نوحه‌ها و ... به مخاطب منتقل می‌شود و بر جان و دل او می‌نشیند.

وی معنویت را سومین عنصر در بحث مداحی و ستایشگری دانست و افزود: آمیخته شدن دو موضوع قبل با معنویت می‌تواند اثر بسیار بالایی را بر مخاطب داشته باشد و  این سه عنصر با هم یک معجونی را به وجود می‌آورد که چه بسا دینداری مردم با آن حفظ می‌شود.

مدیرکل تشکل‌های دینی کشور از نوحه‌های معنوی به عنوان گنجینه‌های این انقلاب یاد کرد و افزود: فرهنگ و دینداری نسل جوان با همین نوحه‌ها و مرثیه‌ها حفظ خواهد شد.

وی با بیان اینکه هر فرصتی قطعاً با خود تهدیدی را به همراه دارد گفت: شیطان برای هر چیزی که در مسیر سعادت انسان مؤثر است نقشه‌ای را در نظر گرفته است.

باباخانی افزود: در مسیر مداحی و ستایشگری نخستین توطئه نفس خود انسان است و توطئه دیگر دشمنان این نظام و انقلاب هستند که هیئات و مداحان ارزشی را نشانه گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی تاکنون با پرچم امام حسین (ع) پیش رفته است تصریح کرد: در تمام بحران‌ها و مشکلات مردم در این دستگاه حضور داشته و به بهترین نحو آن را برگزار کرده‌اند.

یادآور می‌شود در این نشست هر یک از مسئولان کانون مداحان و شعرای آیینی شهرستان‌های استان گزارشی از فعالیت‌ها، برنامه‌ها و پیشنهادات خود ارائه کردند.
تاکنون 1400 مداح و شاعر آیینی استان در سامانه طوبی ثبت نام کرده‌اند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: