کد خبر: 3841596
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
گروه اجتماعی ــ مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد، گفت: ۳۶ نیرو عملیاتی و امدادی در قالب ۱۰ تیم امدادی هلال احمر استان به عزاداران حسینی در تاسوعا و عاوشرای حسینی خدمات رسانی کردند.

فعالیت 36 نیروی هلال‌احمر در تاسوعا و عاشورای حسینیمحسن حرازی‌زاده یزدی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان در گفت‌وگو با ایکنا از یزد، با اشاره به خدمات ارائه شده جمعیت هلال‌احمر استان به عزاداران حسینی در تاسوعا و عاشورا اظهار کرد: با توجه به وظایف محوله جمعیت هلال احمر این مجموعه در راستای خدمت‌گذاری بیشتر به عزاداران حسینی ایستگاه‌های سلامت و امدادی خود را در نقاط مختلف برپا و برای خدمتگزاری بیشتر به مراجعه‌کنندگان از تمامی ظرفیت‌های موجود بهره برد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد از ارائه خدمات امدادی به 52 نفر حادثه دیده همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی در یزد خبر داد و گفت: 40 نفر درمان سرپایی و 12 نفر نیز توسط آمبولانس هلال‌احمر به نزدیک ترین مرکز درمانی انتقال یافتند.

حرازی‌زاده بیان کرد: عمده فعالیت صورت گرفته در چادرهای درنظر گرفته شده جمعیت هلال‌احمر استان یزد با عنوان «ایستگاه سلامت»، کنترل فشار خون و تست قند خون بوده که از میزان سلامتی خود در شاخص‌های درنظرگرفته شده مطلع شدند.

وی افزود: برای ارائه خدمات به مردم در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی 9 دستگاه آمبولانس و 1 خودروی کمک دار سبک بکار گرفته شده بود که در مجموع خدمات مورد نظر در قالب 10 تیم عملیاتی (تیم‌های امداد و نجات جاده‌ای، تیم واکنش سریع، تیم کوهستان، تیم توانا و ...) ارائه شود.

این مقام مسئول به بهره‌مندی از 36 نیروی عملیاتی هلال‌احمر طی این دو روز اشاره کرد و گفت: همچنین هیئت‌های جوانان علی‌اکبر(ع) شعب استان با برپایی مراسم سوگواری یاد شهدای کربلا را گرامی و غنچه‌های هلال‌احمر نیز در مراسم‌های عزاداری شرکت و با برپایی ایستگاه‌های صلواتی از عزاداران پذیرایی کردند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: