کد خبر: 3848855
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
گروه اجتماعی ــ نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه برخی مسئولان در کشور اعتقادی به اختصاص بودجه برای مباحث فرهنگی ندارند، گفت: گاهی دیده می‌شود در پروژه‌های عمرانی هزینه‌های بسیاری می‌شود، اما هیچ مبلغی برای فعالیت‌های فرهنگی آن در نظر نمی‌گیرند.

برخی مسئولان در کشور اعتقادی به اختصاص بودجه برای مباحث فرهنگی ندارندبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد صبح امروز، در شورای سیاستگذاری مهدویت استان با اشاره به اینکه مباحث فرهنگی و تربیت دینی از اهمیت بسیار بالایی برخودار است اظهار کرد: بسیاری از مسئولان در کشور اصلا به این موضوع توجه و اعتقاد ندارند که کار فرهنگی نسبت به سایر امور از اهمیت بسیار بیشتری برخودار است.

وی تصریح کرد: برخی مواقع دیده می‌شود در پروژه‌های مختلف عمرانی جامعه هزینه‌های بسیار زیادی می‌شود ولی هیچ مبلغی برای فعالیت‌های فرهنگی این پروژه‌ها که عمدتا پس از بهره‌برداری به صورت جدی نیاز به فعالیت‌های فرهنگی دارند در نظر نمی‌گیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد بیان کرد: کشورهایی از جمله ترکیه بخش قابل توجهی از بودجه خود را صرف مباحث دینی و فرهنگی خود می‌کنند ولی در ایران متاسفانه هنوز این باور در مسئولان ارشد کشور قرار نگرفته که در هنگام تنظیم بودجه، به مسائل فرهنگی هم توجه داشته باشند.

ناصری یزدی با تقدیر از اقدامات آموزش و پرورش در زمینه اقدامات فرهنگی چند سال اخیر گفت: امروز در فضاهای مجازی و از طرق مختلف ایجاد شبهه بسیار زیادی در بین جوانان و نوجوانان انجام می‌شود تا آنها را از دین دور کنند.

امام جمعه یزد افزود: نهادهای فرهنگی و دینی و به ویژه آموزش و پرورش باید برنامه‌ریزی دقیقی در ارتباط با شبهه‌زدایی از جوانان و نوجوانان داشته باشند.

وی تصریح کرد: این موضوع تنها محدود به آموزش و پرورش یا سازمان تبلیغات نیست و همه ادارات و نهادها وظیفه دارند که نسبت به فعالیت‌های فرهنگی و دینی حداقل در گستره کارکنان خود داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد به حضور میلیونی مردم ایران و دیگر نقاط جهان در پیاده‌روی اربعین اشاره کرد و با بیان اینکه این مراسم در آینده‌ای نزدیک تمام جهان را در بر می‌گیرد افزود: این که مردم این گونه و به صورت خودجوش در این مراسم عظیم شرکت می‌کنند و وصل به امام حسین(ع) شدند، نشان از فطرت خدایی است که در وجود همه ما قرار دارد.

ناصری یزدی تصریح کرد: فطرت خدایی در وجود همه انسان‌ها قرار دارد و به ویژه اگر در ارتباط با کودکان، نوجوانان و جوانان برنامه‌های فرهنگی و بصیرت‌افزایی خوب و مناسبی داشته باشیم، قطعا آنها از مسیر الهی دور نمی‌شوند و تهاجم فرهنگی دشمن در آنها تاثیر نمی‌گذارد.

امام جمعه یزد افزود: در این حوزه باید توجه داشت برنامه‌های تاثیرگذار و البته منسجم داشته باشیم چرا که دیده می‌شود برخی برنامه‌هایی در قالب فعالیت‌های فرهنگی انجام می شود که هیچ برنامه‌ریزی و هدفی را دنبال نمی‌کنند و تنها به دنبال برگزار شدن برنامه هستند.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی هم به مانند سایر تکنولوژی‌ها مزایا و معایبی دارد عنوان کرد: بسیاری از افراد جامعه امروز ساعت ها وقت خود را در فضای مجازی سپری می کنند ولی استفاده درستی از آن ندارند و تنها به وقت گذرانی مشغول می‌شوند در حالی که باید استفاده از این فضا هم به صورت هدفمند باشد و وقت انسان را به بطالت نگذراند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: