کد خبر: 3855388
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
گروه اجتماعی ــ رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد گفت: موفقیت‌های پیامبر (ص) و مهربانی و وجاهت نفس ایشان، بخش اعظمی مرهون عشق سرشاری بود که حضرت خدیجه به ایشان ابراز داشتند.

موفقیت‌های پیامبر از عشق خدیجه (س) ناشی می‌شودبه گزارش ایکنا از یزد، عباس ملازینلی، رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد 16 آبان در اولین جشنواره بانوی هزاره اسلام در یزد اظهار کرد: برگزاری چنین جشنواره‌ای ویژه گرامیداشت حضرت خدیجه کبری(س) موجب تبیین هرچه بیشتر سبک زندگی و جایگاه این بانوی بزرگوار در جامعه می‌شود.

وی ادامه داد: بانوان با الگوگیری از حضرت خدیجه کبری و ترسیم مشی زندگی و اجرایی ایشان در تربیت فرزندانی پاکدامن نقش موثری دارند و عشق بانو خدیجه به پیامبر و همچنین مهربانی و وجاهت نفسی که حضرت رسول داشتند بخش اعظمی مرهون عشق سرشاری بود که حضرت خدیجه به ایشان ابراز داشتند.

ملازینلی افزود: اینکه گفته می‌شود از دامن زن، مرد به معراج می‌رود اندیشه ای درست و صحیح است چه بانوانی که در خانه و خانواده و چه بانوانی که به نوعی در جامعه مشغول به فعالیت هستند به صورت تمام وقت در تلاش برای حقظ و حراست از خانواده هستند.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد بیان کرد: این سازمان نگاه ویژه ای را در برنامه‌های خود به خانواده داشته و دارد و خواهد داشت و در تمام برنامه‌های اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، آموزش شهروندی و گردشگری به عنوان سرفصل‌های این سازمان نگاه ویژه‌ای به بحث خانواده دارد.

وی با اشاره به نقش محوری و اساسی خانواده یادآور شد: برنامه‌های محوری این سازمان حول محور خانواده قرار داده شده و امیدواریم بهره مندی هر چه بیشتر با این فضاها توسط خانواده صورت گیرد.

یادآور می‌شود اولین جشنواره بانوی هزاره اسلام در بخش‌های شعر، دل نوشته، نقاشی و خطاطی در محورهای همسر امین، مهر مادر، حافظ دین، حامی ولایت و یار وفادار برگزار و  از برترین‌ها تجلیل شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: