کد خبر: 3855826
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
گروه اجتماعی ــ امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: رسالت مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا اصلاح نگاه دین‌باوری و دین‌محوری در بین دانش‌آموزان است.

اصلاح نگاه دین‌باوری و دین‌محوری رسالت اصلی مدارس صدرا استبه گزارش ایکنا از یزد، حجت‌الاسلام سیدمحمدکاظم مدرسی، امام جمعه بخش مرکزی یزد، 18 آبان ماه در جمع دانش‌آموزان آموزشگاه دخترانه علوم و معارف اسلامی صدرا ولایت شهرستان یزد با اشاره به ویژگی‌های برجسته مردم استان یزد اظهار کرد: سخت کوشی یکی از خصائل فرهنگی برجسته مردم استان است.

وی با اشاره به صدرنشینی دانش‌آموزان استان طی سال‌های پیاپی در کنکور سراسری افزود: علی‌رغم سخت‌کوشی دانش‌آموزان گاهی فشار بیش از حد خانواده مشکلاتی را برای آن‌ها به وجود می‌آورد که باید به آن توجه جدی داشت.

مدرسی با بیان اینکه دانش‌آموزان یزدی از استعداد خوبی برخورداند بیان کرد: اما تنها استعداد و سخت کوشی نمی‌تواند دلیل صدرنشینی دانش آموزان در کنکور سراسری باشد.

مدیر حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه از استعداد، تلاش، امکانات آموزشی، کادر آموزشی قوی و ... به عنوان عوامل مؤثر در موفقیت دانش آموزان یاد کرد و گفت: بسیاری از استان‌ها در این مسائل از استان یزد جلوتر هستند اما آنچه زمینه‌ساز پیشتازی دانش آموزان شده تسلط فرهنگ دینی بر خانواده‌های یزدی است.

مدرسی با بیان اینکه عده‌ای فقط خدا را با درهای باز قبول دارند و در صورت بروز کوچکترین مشکل منکر خدا می‌شوند تصریح کرد: باید نگاه به دین به عنوان حلال مشکلات اصلاح و نگاه دقیق خدا باوری در بین نسل نوجوان و جوان تقویت شود.

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: رسالت مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا ولایت اصلاح نگاه دین باوری و دین محوری در بین دانش آموزان است.

وی با اشاره به تفاوت‌های دانش آموزان موفق با ناموفق گفت: تفاوت این دو گروه از دانش آموزان در آن است که دانش آموزان موفق همیشه به توانایی‌های خود متکی هستند اما دانش آموزان ناموفق همیشه برای شکست‌های خود بهانه‌ای دارند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان از تکثرگرایی به عنوان یکی از آفت‌های طول تاریخ اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزان مدارس صدرا باید با نگاه به توانایی‌های خود در جامعه سرآمد و پیشتازی در عرصه‌های مختلف باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: