کد خبر: 3855831
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
گروه اجتماعی ــ معاون فرهنگی کمیته امداد استان یزد گفت: ۲۲۱۱ مددجوی تحت حمایت این نهاد در سال جاری به اردوی زیارتی مشهد مقدس و قم و اردوهای آموزشی و تربیتی اعزام شدند.

۲۲۱۱ مددجوی یزدی به اردوهای زیارتی و آموزشی اعزام شدندبه گزارش ایکنا از یزد، به نقل از روابط‌عمومی کمیته امداد یزد، حجت‌الاسلام علی‌محمد اسلامی‌منش، معاون فرهنگی کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه برنامه‌های اردویی با رویکرد پرورشی و برای تقویت بنیه اعتقادی و ایمانی و تثبیت ارزش‌های اسلامی مددجویان تحت حمایت برگزار می‌شود، اظهار کرد: یک میلیارد و ۳۱۴ میلیون تومان برای برگزاری اردوهای زیارتی آموزشی جامعه هدف تحت حمایت در شش‌ماهه نخست سال ۹۸ هزینه شد که ۹۱ درصد از محل منابع دولتی و ۹ درصد از محل کمک‌های مردمی و صدقات تامین‌ شده است.

وی افزود: ۲۲۱۱ مددجوی تحت حمایت این نهاد طی شش‌ماهه نخست سال جاری به اردوی زیارتی مشهد مقدس و قم و اردوهای آموزشی و تربیتی اعزام شدند.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان یزد یادآور شد: مادران و دختران تحت حمایت، زنان و مردان سرپرست خانوار، سالمندان، دانش آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی ازجمله مددجویان بهره‌مند از برنامه‌های اردویی هستند.

وی بیان کرد: طی این مدت ۱۱۱۵ مددجو به اردوی زیارتی مشهد مقدس و ۳۹۰ نفر به زیارت بارگاه مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) مشرف شدند، این در حالی است که ۵۶۰ نفر از مددجویان به‌عنوان زیارت اولی به اردو اعزام شدند.

اسلامی‌منش بیان کرد: از مجموع مددجویان اعزامی به اردوهای زیارتی و آموزشی ۱۵۰۵ مددجو به اردوی زیارتی و ۷۰۶ مددجو به اردوی آموزشی تربیتی اعزام شدند.

وی گفت: ۸۵۰ نفر از مددجویان بهره‌مند از برنامه‌های اردویی دانش‌آموز، ۸۳ نفر دانشجو و طلاب علوم دینی، ۹۹۲ نفر سرپرست خانوار، ۳۶ سالمند، ۸۶ نفر جوانان در آستانه ازدواج، ۱۰۳ نفر دختران جامانده از ازدواج، ۶۱ نفر دختران بازمانده از تحصیل بوده‌اند.

یادآور می‌شود سال گذشته ۶۲۱۷ مددجوی تحت حمایت به اردوی زیارتی مشهد مقدس، قم و اردوهای آموزشی اعزام شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: