کد خبر: 3856109
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
گروه سیاسی ــ استاندار یزد با اشاره به شفافیت و مبارزه با فساد گفت: مدیران استان یزد با این روند آشنا هستند چرا که این موضوع در این استان در قالب طرح حکمرانی خوب با همین شاخص‌ها با عنوان الگوی مدیریتی در حال اجراست.

شفافیت و مبارزه با فساد؛ دو الگوی مدیریتی در استان یزدبه گزارش ایکنا از یزد، محمدعلی طالبی، استاندار یزد امشب در نشست شورای اداری استان با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی، رییس جمهور اظهار کرد: در جمع مردم یزد ریاست محترم جمهور از شفافیت و مبارزه با فساد صحبت کردند که مدیران استان یزد با این روند آشنا هستند چرا که این موضوع در این استان در قالب طرح حکمرانی خوب با همین شاخص‌ها با عنوان دو الگوی مدیریتی در حال اجراست.

وی ادامه داد: تدوین سند آمایش در استان دنبال شد و مشکلات استان ناشی از عدم برنامه راهبردی بوده و کاربزرگ که انجام شد تدوین این سند، به اجماع همه صاحب نظران گذاشته شد و اولویت‌ها استخراج شد.

طالبی افزود: در آسیب شناسی از مشکلات استان، 4 محور به عنوان اولویت‌ها شامل توسعه متوازن و پایدار، محیط زیست و مدیریت مصرف آب، اقتصاد دانش بنیان و توجه به گردشگری ومیراث فرهنگی و خدمات برتردر اولویت قرار گرفت وبر همین اساس ما نیازهای استان را دسته بندی شد.

استاندار یزد گفت: در بحث آب درسخنرانی امروز قولی داده شد که مباحث آب در دولت مورد توجه قرار خواهد گرفت و برای تامین آب شرب، مجوزها صادر و ان شاءالله بتوانیم خط دوم آب شرب به استان انتقال یابد.

وی ادامه داد: خط خلیج فارس نیز خوشبختانه قول تحقق آن برای سال آینده داده شد و چون ظرفیت خط امکان افزایش دارد، درخواست دوبرابر شدن آن است و در رابطه با خط انتقال آب از دریای عمان مجوز گرفته شده و مطالعات را شروع کردیم و نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی هستیم که صندوق توسعه ملی می تواند در کنار بخش خصوصی باشد.

استاندار یزد با اشاره به توجه به اقتصاد دانش بنیان، راهکار آن را اشتغال دانست و گفت: استان یزد با کمترین نرخ بیکاری بوده اما بواسطه مهاجرت‌های بی رویه و تغییر الگوی اشتغال شاهد بیکاری قشر تحصیل کرده و زنان هستیم.

طالبی افزود: استان یزد ثبت میراث جهانی است و حضور قابل توجه گردشگران نیازمند مدیریت واحد در میراث فرهنگی و گردشگری هستیم و با مساعدت حضرتعالی شاهد یک کار ویژه و نو در سطح کشور باشیم.

وی بیان کرد: در بحث بازآفرینی شهری به دلیل ویژگی‌های خاص و بافت‌های غیرقابل استفاده و فرسوده حمایت جدی دولت را می‌طلبد و همچنین حمایت از تقویت ناوگان عمومی را نیازمندیم تا بتوانیم نیازها را تامین کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: