کد خبر: 3858488
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
گروه اجتماعی ــ معاون فرهنگی اوقاف و امورخیریه شهرستان یزد از اجرای برنامه برای بیش از ۴۳۰ گردشگر خارجی با هدف معرفی آداب و رسوم مذهبی یزد با حضور ۵ مبلغ مسلط به زبان‌های چینی، اسپانیایی، انگلیسی و عربی در ۵ امامزاده خبر داد.

430 گردشگر خارجی با آداب و رسوم مذهبی یزد آشنا شدندحجت‌الاسلام محمد صمدنیا، معاون فرهنگی اوقاف و امورخیریه شهرستان یزد در گفت‌وگو با ایکنا از یزد، با اشاره به اقدامات انجام شده در سال جاری اظهار کرد: در ابتدای سال، طرح آرامش بهاری در 16 امامزاده و بفاع متبرکه برگزار شد که در حاشیه آن غرفه‌های کودک، پاسخگویی به مسائل شرعی و شبهات دینی، مشاوره خانواده و تربیت فرزند و پذیرایی صلواتی نیز برپا شد.

وی با اشاره به اینکه در این برنامه 13 مبلغ حضور داشتند گفت: در اعیاد و مناسبت‌های ملی  و مدهبی نیز برنامه‌ها با حضور مبلغان بومی و اعزامی از قم اجرایی شد.

صمدنیا افزود: در ماه مبارک رمضان نیز طرح ضیافت الهی در 19 امامزاده و بقعه متبرکه یزد اجرا شد که برنامه‌هایی از جمله جزءخوانی، تفسیر قرآن و اجرای نیت در باب افطار انجام شد.

وی برگزاری جشن زیرسایه خورشید با مشارکت اوقاف در دهه کرامت را از دیگر برنامه‌ها اعلام کرد و گفت: در ماه محرم و صفر نیز سوگواره بصیرت عاشورایی در 20 امامزاده و بقعه متبرکه به صورت شاخص با حضور 10 مبلغ برگزار شد.

معاون فرهنگی اوقاف و امورخیریه شهرستان یزد افزود: 5 مبلغ مسلط به زبان‌های چینی، اسپانیایی، انگلیسی و عربی در این طرح با حضور در 5 امامزاده اقدام به معرفی ظرفیت‌های گردشگری مذهبی یزد به گردشگران خارجی کردند که در این راستا بیش از 430 گردشگر خارجی در این برنامه حضور یافتند و مبلغان فلسفه و ویژگی‌های قیام امام حسین و آداب و رسوم مذهبی مردم را بیان کردند.

وی همایش شیرخوارگان حسینی در 3 امامزاده به صورت شاخص، برنامه احلی من العسل و رهروان زینبی در 2 امامزاده، طرح نشاط معنوی در 9 امامزاده، جشن ولایت علوی اکمل دین نبوی در 18 امامزاده و بقعه و اجرای نیت‌های متناسب با غدیر و ...را از دیگر اقدامات در حوزه معاونت فرهنگی اعلام کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: