کد خبر: 3858643
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۲
گروه اجتماعی ــ فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به اینکه بسیجیان آماده بسترسازی برای شکل‌گیری تمدن بزرگ اسلامی هستند گفت: امروز مدعی هستیم که به‌زودی بر اساس یک تفکر الهی و ولایی، تمدن بزرگ اسلامی را در جهان تشکیل می‌دهیم.

سپاه و بسیج در راستای تحقق تمدن اسلامی در جامعه حرکت می‌کنندبه گزارش ایکنا از یزد، سرهنگ رضا پورشمسی، فرمانده سپاه الغدیر یزد 30 آبان ماه در دیدار نخبگان بسیجی استان با آیت‌الله ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب، آن چیزی که مقام معظم رهبری از همه خواستند، ادامه مسیر انقلاب پس از حرکت‌های پرفراز و نشیب 40 ساله انقلاب و برای شکل‌گیری تمدن اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه بسیجیان آماده بسترسازی برای شکل‌گیری تمدن بزرگ اسلامی هستند گفت: امروز مدعی هستیم که به زودی بر اساس یک تفکر الهی و ولایی، تمدن بزرگ اسلامی را در جهان تشکیل می‌دهیم.

وی افزود: به زودی فرهنگی در جامعه تشکیل می‌شود که فرهنگ علوی با ویژگی‌های یتیم نوازی، خدمت‌گذاری به مردم، رفع محرومیت‌ها است و برگرفته از فرهنگ غنی عاشورا است.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با تاکید بر اینکه فرهنگ ما از فرهنگی تشکیل می‌شود که قال الصادق(ع) و قال الباقر(ع) پایه آن است گفت: با این تفکر و فرهنگ تمدنی جهانی شکل می‌گیرد و نهادهایی باید در بسیج شکل بگیرد که بتوانند در این عرصه حرکت و فعالیت کنند.

پورشمسی بیان کرد: امروز بسیج در بیش از 20 قشر متفاوت، بر اساس نظامات دینی و ولایی اقدام به نهادسازی کرده و در تمام حوزه‌هایی که جامعه امروز در ارتباط با آن است، به فعالیت‌های متعددی پرداخته است.

وی ادامه داد: ما از یک حرکت ولایت‌مدارانه بر اساس مبنای دینی حرکت می‌کنیم و در راستای تمدن سازی اسلامی در جامعه و لبیک به مقام معظم رهبری تلاش می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه سپاه و بسیج به هیچ عنوان جداپذیر از یکدیگر نیستند عنوان کرد: سپاه و بسیج دو واژه در یک روح، فرهنگ و تفکر هستند و الحمدالله حضرت آقا هم فرمودند من از شما راضی هستم البته قانع نیستم.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با تاکید بر اینکه بحث جوانگرایی در گام دوم انقلاب به معنای پیرزدایی نیست تصریح کرد: حرکت یک جوان، انرژی و نشاط جوانی منهای محافظه کاری در کنار راهبردهایی که پیران و بزرگان جامعه مطرح می کنند، معنای جوان ماندن و جوانگرایی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: