کد خبر: 3858644
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
گروه اجتماعی ــ امام جمعه یزد گفت: مردم ایران در برابر حفاظت از انقلاب تاکنون جانفشانی‌های بسیار زیادی کردند و مسئولان باید قدردان این موضوع باشند و برای رفع مشکلات اقتصادی مردم تمام تلاش خود را به کار گیرند.

حفاظت و حراست از انقلاب حرکتی همگانی را می‌طلبدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، نماینده ولی فقیه در استان یزد 30 آبان ماه در دیدار با جمعی از نخبگان بسیجی استان یزد با اشاره به اهمیت حفظ و حراست از انقلاب اظهار کرد: برای این انقلاب تلاش بسیار زیادی شده و حضرت امام خمینی(ره) با تاسی از فرهنگ امام حسین(ع)، حرکتی کرد که شروع تحقق خواسته‌های آن حضرت بود.

وی ادامه داد: امروزه رها کردن انقلاب و تسلیم شدن یا جا باز کردن برای حضور دشمن، همان ضربه به امام حسین(ع) است که می‌فرمود من دست ذلت به دشمن خدا نمی‌دهم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: دشمن هم با تمام قوا علیه انقلاب کار کرده چرا که با پیروزی انقلاب، زحمات چندصدساله آنها برای آقایی بر جهان از بین رفته و دیگر آن تسلطی که به وسیله کشتن میلیون‌ها انسان به دست آورده‌اند، درحال از بین رفتن است.

ناصری یزدی بیان کرد: همه ما باید همیشه برای حفاظت و حراست از انقلاب آماده باشیم و در مقابل دشمن ایستادگی کنیم تا زمینه ظهور امام زمان(عج) فراهم و کار تشکیل تمدن اسلامی تکمیل شود.

وی با بیان اینکه نگهداری انقلاب از چند راه میسر است گفت: یکی از این راه‌ها، حفظ اعتقادات، ایده و ایستادگی خودمان است و اینکه در مسیر منحرف نشده و از لحاظ ایستادگی، سستی به خودمان راه ندهیم.

امام جمعه یزد افزود: مسائل زندگی و دنیا ما را از تکلیف بزرگی که بر عهده‌مان قرار گرفته است، نباید غافل کند و به واسطه مشغولیت‌های فرعی، از اصل و اساس که همان حفظ انقلاب و مقاومت در برابر دشمن است دور نشویم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه دشمن در تلاش است که یا ما را به مسائل کوچک و بی‌ارزش مشغول کند و از انقلاب غافل شویم یا اینکه به کلی زمینه‌ای در ما به وجود آورد که از ولی فقیه پیروی کامل نداشته باشیم گفت: دشمن به دنبال آن است که تفکر و تامل در حرکت‌هایی که انجام می‌دهیم را از ما بگیرد تا برای کاری که می‌کنیم فکر نکنیم، به این صورت نمی‌توانیم کارمان را به درستی انجام دهیم.

ناصری یزدی افزود: در گفتار مقام معظم رهبری، گفتار و تصمیم حکیمانه و ابراز یک نیت خدایی برای حفظ انقلاب به خوبی مشهود بود، و اگر این اقدام از سوی رهبر معظم انقلاب انجام نشده بود، خدا می‌داند که چه بلایی بر سر انقلاب می‌آمد.

وی با اشاره به اینکه فضاهای مجازی آمادگی کامل برای مقابله با انقلاب و ایجاد توطئه را دارد ادامه داد: اگر رهبر انقلاب با آن نیت حکیمانه این اقدام را نمی‌کرد ممکن بود فتنه دیگری که حتی بزرگتر از فتنه‌های قبلی بود در کشور به وجود آید.

امام جمعه یزد افزود: یک سری افراد آماده تخریب و خرابکاری هستند و دیده شده که در اعتراضات مردمی این افراد به خرابکاری پرداختند و قطعا به دنبال ایجاد ناامنی‌های بسیار زیاد بودند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه همه به خوبی می‌دانند که صف مردم از اغتشاشگران جداست عنوان کرد: مردم به هیچ عنوان با افرادی که به دنبال اغتشاش، آشوب و تخریب اموال عمومی هستند همراهی نکرده و نمی‌کنند.

ناصری یزدی افزود: این موضوع علاوه بر اینکه دشمن را ناامید کرد و جلوی فتنه آنها را گرفت و در مسئله دیگر این موضوع امتحانی برای ما است که آیا تابع ولایت هستیم یا نه، اگر تابع ولایت هستیم پس هرچه ولایت می‌گوید مصلحت کشور است و باید به آن تن دهیم و بپذیریم.

امام جمعه یزد گفت: ولایت‌پذیری به این معنی است که همه بدانیم خواسته‌های ما در برابر رهنمودهای رهبری نباید قرار گیرد چرا که رهبری هیچ گاهی نمی‌خواهد مردم زحمت و سختی بکشند و هرچه که بیان می‌کند بر اساس مصلحت نظام و ملت است.

وی با بیان اینکه امروز وظیفه همه مسئولان است که در راستای کاهش مشکلات مردم قدم بردارند تصریح کرد: مردم ایران در برابر حفاظت از انقلاب تاکنون جانفشانی‌های بسیار زیادی کردند و مسئولان باید قدردان این موضوع باشند و برای رفع مشکلات اقتصادی مردم تمام تلاش خود را به کار گیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: