کد خبر: 3861962
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
گروه سیاست و اقتصاد ــ دبیر ستاد انتخابات استان یزد از ثبت‌نام ۷۹ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تا امروز خبر داد.

ثبت‌نام ۷۹ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس در یزدبه گزارش ایکنا از یزد، سیدمهدی طلایی مقدم، دبیر ستاد انتخابات استان یزد صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه تا ساعت۱۰ امروز در حوزه اردکان ۶نفر ثبت‌نام نهایی و یک نفر در حال ثبت‌نام هستند اظهار رد: در حوزه انتخابیه تفت و میبد ۱۰نفر نهایی و یک نفر در حال ثبت‌نام است.

وی ادامه داد: در حوزه مهریز، بافق، خاتم، بهاباد و ابرکوه ۱۵نفر نهایی و ۲نفر در حال ثبت‌نام هستند، حوزه یزد، اشکذر و ندوشن ۴۰نفر ثبت‌نام نهایی و ۴نفر در حال ثبت‌نام هستند.

طلایی مقدم با اشاره به اینکه در مجموع ۷۱ نفر ثبت‌نام نهایی کرده و ۸نفر در حال ثبت‌نام هستند بیان کرد: روز اول انتخابات ۱۳نفر، در روز دوم ۱۰نفر، روز سوم ۲۲نفر، روز چهارم ۲۴نفر و روز پنجم ۲نفر ثبت‌نام کرده بودند.

وی ادامه داد: ۶۷ نفر آقایان و ۴نفر بانوان هستند که ۳نفر مربوط به حوزه یزد و یک نفر در حوزه اردکان ثبت‌نام کرده‌اند و رنج سنی ثبت‌نام کنندگان در کل ۳۰ تا۷۵ است که ۳۰تا ۳۵ سال ۱۰نفر، ۳۶تا۴۰سال ۱۸نفر، ۴۱تا ۴۵سال ۱۴نفر، ۴۶تا۵۰سال ۱۵نفر، ۵۱ تا ۵۵ سال ۱۰نفر، ۵۶ تا۶۰سال ۳ نفر،۶۱ تا۷۰ سال هیچ‌کس و ۷۱ تا ۷۵سال یک نفر ثبت‌نام کردند.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: روزبه روز آمار ثبت‌نام افزایش یافته و پیش بینی ما این است که جمعه و شنبه بیشترین حجم ثبت‌نام را خواهیم داشت و تدابیر خوبی در خصوص ایجاد کلیه تمهیدات لازم صورت گرفته و حتی نوبت شمار قرار داده‌ایم تا کارها بدون دغدغه انجام شود.

وی ادامه داد: ثبت‌نام از ۱۰ آغاز شده و تا ۱۶ آذرماه در حال انجام است است و تشکیل هیئت‌های اجرایی نیز تا ۱۵آذر است که تاکنون اغلب هیئت‌های اجرایی امروز به نحو احسن انجام خواهد شد که نشان از این است که نظارت و هماهنگی‌های خوبی وجود دارد و تاکنون با آرامش خوبی روند کار ادامه داشته و مشکلی پیش نیامده است.

طلایی مقدم بیان کرد: بلافاصله پس از تایید صلاحیت افراد از چهار ارگان نیروی انتظامی، دادگستری، ثبت احوال و اداره اطلاعات استعلام شروع خواهد شد و پس از آن از ۱۷تا ۲۶آذر صلاحیت افراد در هیئت‌های اجرایی بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: در 27 آذرماه رد صلاحیت‌ها به افراد ابلاغ خواهد شد و افراد رد صلاحیت شده می‌توانند از ۲۸آذر تا اول دی جهت بررسی به هیئت اجرایی مراجعه کنند.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: اعلام قطعی اسامی نامزدها ۲۲بهمن توسط وزارت کشور به حوزه‌های انتخابیه و نامزدها ابلاغ می‌شود و در ۲۳بهمن اسامی نامزدها به صورت آگهی انتشار پیداخواهدکرد.

وی ادامه داد: از ۲۳تا آخر بهمن زمان تبلیغات است و روز اول اسفند تبلیغات ممنوع بوده و روز دوم اسفند ماه روز انتخابات خواهد بود که شاهد حضور تمام اقشار مردم خواهیم بود.

طلایی مقدم افزود: اقشار مختلفی ثبت‌نام کرده اند و تاکنون ۲نفر پزشک، ۲نفر فرهنگی، ۱۰نفر بازنشسته، استاد دانشگاه، ۲۶نفر کارمند، یک نفر روحانی، ۱۳نفر با شغل آزاد، ۲نفر وکیل و ۶ نفر در سایر شغل‌ها شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون تفاوت چندانی در خصوص تعداد ثبت‌نامی‌ها وجود نداشته ولی قطعا افزایش نسبت به سال‌های گذشته خواهیم داشت گفت: طبق ماده ۲۸قانون انتخابات التزام عملی به اسلام، پایبندی به نظام، داشتن تابعیت ایرانی، ابراز وفاداری به قانون اساسی و مقام والای ولایت فقیه، مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن، نداشتن سوء شهرت و... از شرایط افراد برای نامزدشدن است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: