کد خبر: 3873794
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵
گروه اجتماعی ــ همایش بزرگ «مادرانه» با حضور مادران فاطمی و خواهران، فرزندان و همسران شهداء در محل مسجد ملااسماعیل یزد برگزار شد.

برگزاری همایش بزرگ «مادرانه» در یزد +عکسبه گزارش ایکنا از یزد، همایش بزرگ «مادرانه» 4 بهمن ماه با  حضور مادران فاطمی، خواهران، فرزندان و همسران شهداء در محل مسجد ملااسماعیل یزد برگزار شد.

طالعی، مسئول اموربانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد در حاشیه این مراسم هدف از این مراسم را عزاداری برای حضرت فاطمه الزهرا (س) و همچنین بزرگداشت مقام سردار شهید قاسم سلیمانی عنوان کرد و گفت: برگزاری این نوع همایش‌ها سبب بصیرت فاطمی در جامعه شده و مادران با استعانت از ائمه اطهار (ع) فرزندان خود را به صورت فاطمی و حسینی تربیت خواهند کرد.

حجت‌الاسلام محمد تاجیک، کارشناس مذهبی در این همایش اظهار کرد: وجود پر برکت فاطمه زهرا(س) شخصیتی است که نورانیت ائمه‌اطهار از لوح وجود ایشان است.

تاجیک گفت: شخصیت حضرت‌زهرا(س) به نحوی است که پیامبر اکرم(ص) بارها به ایشان فرمودند: «فداها ابوها» پدرت به فدای تو. چه مقامی در این شخصیت است پیامبر خود را فدای حضرت زهرا(س) می‌کند. رسول‌خدا از حضرت‌زهرا(س) به نیکی یاد می‌کردند و افتخار حضرت علی(ع) این بود که حضرت فاطمه‌زهرا(س) همسرشان است.

وی افزود: ائمه ما بارها فرمودند که مادر ما سیده زنان العالمین است و همچنین فرمودند که ما حجت‌های خدا بر مردم هستیم و مادر ما فاطمه حجت خدا بر ما اهل‌البیت است. در روایات آمده امام‌ زمان فرمودند: دختر رسول خدا(ص) اسوه و الگوی‌حسنه برای من است. حضرت‌زهرا این چنین شخصیتی دارد که امام‌زمان اینگونه از ایشان یاد می‌کند و ایشان را اسوه زندگی خود قرار می‌دهد.

وی تصریح‌ کرد: حضرت‌ زهرا(س) یک رمز موفقیتی در زندگی دارد که برای همه شما خواهران و مردم درس است. ایشان در زندگی همیشه رضایت خدا بر رضایت خلق خدا ترجیح داده‌اند. وقتی حضرت علی(ع) به خواستگاری حضرت‌زهرا(س) آمدند، حضرت‌ زهرا(س) از پیامبر سوال کرد که آیا خدا و پیامبر خدا از این ازدواج راضی هستند؟ پیامبر پاسخ دادند بله. حضرت فرمودند پس من هم به این ازدواج راضی هستم.

تاجیک اظهار کرد: ایشان در شب ازدواج از حضرت علی(ع) خواستند تا به صبح در درگاه خداوند متعال به راز و نیاز و مناجات بپردازند. کسی که در همه جای زندگی به دنبال رضایت خدا می‌گردد، در مکتب ایشان افرادی همچون سلیمانی‌ها رشد می‌کنند. کسانی که در همه زندگی حرکات، سکنات و رفتارشان برای خدا است. این افراد با خدا معامله می‌کنند و خدا نیز آن‌ها را بین‌المللی می‌کند. امام مجتبی(ع) فرمودند: مادر ما حضرت‌زهرا(س) به قدری به نماز می‌ایستاد که پایشان در نماز ورم می‌کرد.

در پایان این مراسم از همسر مدافع حرم غلام‌حسین موسوی و خواهر شهیدان ادهمی و همسر شهید محمدرضا فتحی از شهداء دفاع مقدس تجلیل و قدردانی شد.

برگزاری همایش بزرگ «مادرانه» در یزد +عکس

برگزاری همایش بزرگ «مادرانه» در یزد +عکس

برگزاری همایش بزرگ «مادرانه» در یزد +عکس

برگزاری همایش بزرگ «مادرانه» در یزد +عکس

برگزاری همایش بزرگ «مادرانه» در یزد +عکس

برگزاری همایش بزرگ «مادرانه» در یزد +عکس

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: