کد خبر: 3888060
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
آیت‌الله محمدرضا ناصری:
نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه یزد گفت: خاطره دهم فروردین باید همچنان در سینه‌ها باقی بماند و نسل به نسل به آیندگان منتقل شود.

خاطره دهم فروردین به آیندگان منتقل شودبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد به مناسبت سالروز قیام دهم فروردین مردم یزد در پیامی آورده است: «روز دهم فروردین ماه روز یادآوری حماسه عظیم نهضت مردمی، دینی مردم یزد در براندازی رژیم ستمگر شاهنشاهی و پشتیبانی از رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی قدس سره شریف است؛ دهم فروردین ماه روزی است که برای همیشه در تاریخ مبارزات مردم ایران خاصه مردم شریف یزد در خاطره‌ها خواهد ماند.

روزی که آیت الله شهید صدوقی قهرمانانه سینه خود را سپر کرد و به مزدوران مسلح فریاد زد اگر قرار است سینه‌های مردم توسط گلوله‌های شما شکافته شود اول سینه من را بشکافید و رژیم با همه سٌبعیّتش بعضی از جوانان ما را به خاک و خون کشید و برگی از جنایت خود را در این مرز و بوم رقم زد. خاطره این روز باید همچنان در سینه‌ها باقی بماند و نسل به نسل به آیندگان منتقل شود. نوجوانان و جوانان باید بدانند که در روز دهم فروردین سال ۵۷ چه اتفاقی در شهرستان افتاده و چه فداکاری‌هایی شده است. اگرچه امسال مراسمی به همین مناسبت برگزار نمی‌شود، ولی مطمئناً ماجرای آن روز توسط کسانی که بیاد دارند برای جوانان ما نقل خواهد شد.

همچنین روز دوازدهم فروردین ماه روز جمهوری اسلامی که نشان داد، آن فداکاری‌های مردم در قم، تبریز، یزد، تهران و دیگر بلاد منجر به آزادی ایران عزیز و برقراری روز نظام مقدس جمهوری اسلامی شد که می‌توان گفت اولین حکومت دینی با نظام مردم سالاری دینی است که توسط بنیان گذار آن خمینی کبیر (رحمت الله علیه) که دلیرانه و قهرمانانه در پیشاپیش صف انقلاب ایستاد فریاد زد و با طاغوت معامله نکرد و نهضتش را مقتدرانه به جلو برد و رهبری انقلاب را به تمام و کمال اجرا نمود در تاریخ پایه گذاری شده است؛ این روز که از ایام الله است باید گرامی داشته شود خداوند درجات این مرد بزرگ را که عالیست متعالی فرماید و توفیق پیروی از مرام و شیوه زندگی او را به همه عنایت فرماید.»

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: