کد خبر: 3890095
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
رئیس سازمان اورژانس استان یزد از مسمومیت ۸۳ نفر به دلیل مصرف الکل صنعتی در استان خبر داد و گفت: متأسفانه ۸ نفر نیز فوت شدند.

مسمومیت 83 نفر به دلیل مصرف الکل صنعتی در یزد/فوت 8 نفربه گزارش ایکنا از یزد، احمد دهقان، رئیس سازمان اورژانس استان یزد، روز گذشته، 19 فروردین ماه در جمع خبرنگاران گروه اطلاع‌رسانی کرونا اظهار کرد: گسترش مسمومیت با الکل در بین جوانان یزدی با شیوع بیماری کرونا رو به افزایش است.

وی ادامه داد: برخی تصور می‌کنند، مصرف الکل باعث ضدعفونی و پیشگیری از بروز عفونت کرونا می‌شود که این مساله به هیچ وجه پایه و اساس علمی ندارد. مصرف مشروب الکلی تقلبی بر روی مغز، چشم، کلیه و کبد، تاثیرات مخربی دارد و تقریبا هیچ عضوی از بدن انسان از عوارض آن در امان نیست. پیشگیری از بیماری کرونا در گرو رعایت بهداشت و عمل به توصیه پزشکان و همچنین در خانه ماندن است.

رئیس سازمان اورژانس استان یزد افزود: مطالعات نشان می‌دهد، مصرف الکل ممکن است باعث نابودی سلول‌های آنتی‌بادی که برای مبارزه با سلول‌های ویروسی ضروری‌اند، شود و در نتیجه اثر مخربی بر سیستم ایمنی فرد دارد.

وی ادامه داد: علاوه بر آن الکل ماده‌ای آب‌زداست، آب درون سلول‌ها را خارج می‌کند و باعث مرگ آنها می‌شود و مصرف آن موجب کمبود مواد غذایی در شخص می‌شود و بدن را از مواد مغذی تقویت‌کننده‌ سیستم ایمنی محروم می‌کند.

دهقان افزود: همچنین مصرف الکل باعث ضعف ایمنی و افزایش احتمال ابتلا به برخی بیماری‌ها مانند سینه‌پهلو (ذات‌الریه)، سل و سایر بیماری‌های عفونی می‌شود و در مجموع مصرف الکل برای سیستم ایمنی بدن خطرناک است. الکل حاوی قند بالایی است و مصرف آن یکپارچگی مخاط روده را تغییر می‌دهد، ضمن این که میکرو ارگانیسم‌های روده را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

رئیس سازمان اورژانس استان یزد در پایان از مسمومیت 83 نفر به دلیل مصرف الکل صنعتی در استان خبر داد و گفت: متأسفانه 8 نفر نیز فوت شدند.

یادآور می‌شود ویروس کرونا که به طور رسمی کووید ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به ۲۰۸ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.شناسایی نخستین مورد آن در ایران ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ در قم رسانه ای شد.

به گفته متخصصان حدود ۲۵ درصد بیماری کرونا قابل تشخیص نیست، و برخی افراد با علائم خفیف بیماری از ناقلان ویروس آن هستند. همچنین تفکیک کرونا از بیماری‌های مشابه قدری سخت است و مردم با رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی، می توانند از ابتلا به بیماری در امان باشند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: