کد خبر: 3919967
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴
همزمان با عاشورای حسینی هیئت انصار ولایت یزد با اهدای مبلغ ۲۸ میلیون تومان زمینه آزادی یک زندانی جرائم غیر عمد در استان را فراهم کرد.

هیئت انصار ولایت یزد زمینه آزادی یک محکوم مالی را فراهم کردبه گزارش ایکنا از یزد، همزمان با عاشورای حسینی مسئولان هیئت انصار ولایت یزد با حضور در ستاد دیه استان یزد مبلغ ۲۸ میلیون تومان را برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اهدا کردند که با اهدای این مبلغ زمینه آزادی یک محکوم مالی از زندان‌های استان فراهم آمد.

حجت‌الاسلام مهدی مهدوی‌نژاد، مسئول هیئت انصار ولایت یزد در این مراسم گفت: در سال جاری این هیئت با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در امامزاده سید جعفر محمد (ع) به عزاداری می‌پرداخت که در ادامه این مسیر تصمیم گرفته شد تا در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد نیز اقدام کنیم.

همچنین یک زوج یزدی که هر دو دانشجوی دانشگاه کشور چین هستند، در روز عاشورا با حضور در ستاد دیه استان یزد مبلغ ۸۰ میلیون ریال را جهت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اهدا کردند. این کمک به مناسبت ماه محرم بوده که مجمع دانشجویان ایرانی مقیم پکن شامل دانشجویان، اساتید و ایرانیان مقیم کشور چین در این پویش به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک کرده و به صورت مشترک با ستاد دیه استان یزد زمینه آزادی یک محکوم مالی را از زندان فراهم کردند.

همچنین یکی از بازماندگان پرواز شماره ۲۷۷ تهران – ارومیه که در سال ۱۳۸۹ سقوط کرده بود، با حضور در ستاد دیه استان مبلغ ۱۰ میلیون تومان را برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا کرد. این بانوی نیکوکار که اصرار داشت نام و تصویرش فاش نشود در این زمینه گفت: در سال ۱۳۸۹ در پرواز تهران به سمت ارومیه بودم که به دلیل شرایط نامساعد جوی و مه شدید ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه در دشت نزدیک به روستای کلیساکندی ارومیه سقوط کرد .

وی ادامه داد: آن شب من را هم همراه با فوتی‌ها برای انتقال آماده کرده بودند که ناگهان کسی متوجه زنده بودن من شده و من را که تمام مهره‌های کمرم شکسته و پای راست هم قطع شده بود، برای درمان به بیمارستان انتقال دادند .

این بانوی نیکوکار افزود: پس از ده روز برای پیوند و جراحی، من را به بیمارستانی در تهران انتقال دادند اما تمام پزشکان از این عمل ناامید بوده و تنها یک درصد را برای موفق بودن و راه رفتن من قرار داده بودند، بعد از عمل جراحی به استان یزد انتقال یافته اما در تمام روزها هیچ گونه حسی در پای خود نداشتم، تا شبی که در خواب یکی از اقوام را که سید بود و فوت شده بود را دیدم کمک با من صحبت کرد و گفت انشاالله پاهای تو نیز خوب می‌شود .

وی گفت: فردای آن روز به سختی موفق شدم پاهای خود را تکان بدهم و کم کم و روز به روز سلامت خود را دست یافتم، شبی که آن خواب را دیدم نیت کردم تا سفره‌ای در خور امام حسین و برادر بزرگوارش ابوالفضل العباس (ع) پهن کنم، اما در سال جاری متاسفانه به دلیل شرایط کرونایی نتوانستم این نذر را ادا کنم، از همین جهت مبلغ خود را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص دادم .

یادآور می‌شود در این حادثه ۷۷ نفر کشته و ۳۳ نفر هم مجروح شده‌اند، که مجروحان به بیمارستان‌های ارومیه انتقال یافته‌اند و تعداد کشته‌شدگان در ساعات بعد به ۸۰ نفر رسید که ناشی از فوت تعدادی از سرنشینان بود که از ناحیه نخاع یا گردن ضربه دیده بودند و خلبان و تمامی کادر پرواز هواپیما هم جزو کشته‌شدگان هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: