کد خبر: 3946592
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: هم‌اکنون 170 مرکز نیکوکاری محله در استان یزد برای خدمت‌رسانی به نیازمندان با کمیته امداد همکاری دارند.

فعالیت ۱۷۰ مرکز نیکوکاری محله در استان یزدبه گزارش ایکنا از یزد، به نقل از روابط‌عمومی کمیته امداد، غلامرضا مشعل‌چی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد، با بیان اینکه مراکز نیکوکاری در سه بخش محله محور، تخصصی و صنفی با شعار مردم برای مردم در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: هم‌اکنون ۱۷۰ مرکز نیکوکاری محله در استان یزد برای خدمت‌رسانی به نیازمندان با کمیته امداد همکاری دارند.

وی با اشاره به اینکه ۱۴ هزار و ۶۲۳ نیکوکار، مجمع و تشکل با مراکز نیکوکاری همکاری دارند، افزود: بیش از ۴۵ هزار نفر مددجوی نیازمند از خدمات مراکز نیکوکاری در سطح استان استفاده می‌کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به اینکه افزود: خیران می‌توانند کمک‌های اهدایی خود را به‌صورت نقدی و کالا در بخش‌های مختلفی ازجمله طرح اکرام ایتام و محسنین، اشتغال، اطعام، مسکن، درمان، کمک‌هزینه ازدواج و جهیزیه، سبد کالا و لوازم ضروری زندگی (معیشت)، نذر و قربانی، پوشاک و البسه و صدقات به مراکز نیکوکاری اهدا کنند.

وی یادآور شد: واگذاری امور به مردم، شناسایی نیازمندان واقعی محله، شناسایی و جذب خیران محله، پیوند نیازهای محرومان محله با توانمندی‌های خیران محله، استفاده از حضور و تخصص مردم، احیای حقوق همسایگی، تقویت همبستگی‌های اجتماعی، مردمی شدن حمایت‌های اجتماعی، احیای فرهنگ انفاق، نیکوکاری و نوع‌دوستی، جمع‌آوری کمک‌های مردمی و توزیع آن بین نیازمندان و افزایش اعتماد عمومی ازجمله فواید و کارکردهای مراکز نیکوکاری محله است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: