کد خبر: 3950051
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با مادر شهید میرزا مهدی علی‌محمدی اردکانی که خود از زنان جانباز استان به شمار می‌رود، دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با مادر شهید علی‌محمدی + عکسبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، امروز، 7 بهمن در سفر به شهرستان اردکان با مادر شهید میرزا مهدی علی‌محمدی اردکانی که خود از زنان جانباز استان به شمار می رود، دیدار و گفت‌وگو کرد.

امام جمعه یزد در این دیدار به بیان خاطراتی از رزمندگان در عملیات والفجر مقدماتی پرداخت و اظهار کرد: روحیه ایثارگری، شهادت‌طلبی و عشق به خدا در بین رزمندگان موج می‌زد و حالتی از عرفان در آنها وجود داشت که نظیر آن را نمی‌توان یافت.

ناصری با اشاره به اینکه خاطرات شهدا و ایثارگران و خانواده‌های آنها بسیار ارزشمند و مروج فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: نباید از این موضوع غفلت شود و باید به ثبت و ضبط خاطرات خانواده‌های شهدا، رزمندگان، آزادگان و جانبازان پرداخت.

وی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس با حضور در یکی از عملیات‌ها، شرایط تصویربرداری و عکس‌برداری و ثبت خاطرات رزمندگان و مصاحبه با آنها را فراهم کردیم که شاید این تصاویر و نوشته‌ها، از معدود مستنداتی است که از دوران دفاع مقدس باقی مانده است.

امام‌جمعه یزد همچنین با اشاره به اینکه مادر شهید علی‌محمدی اردکان، خود نیز در سفر به عتبات عالیات در یک عملیات تروریستی به درجه جانبازی نائل آمده است، افزود: اینکه ایشان مادر شهید، مادر آزاده و مادر جانباز است و خود نیز جانباز عملیات تروریستی در جریان سفر به عتبات عالیات است، افتخاری بزرگ به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه این مادر شهید، همسر خود را در جوانی از دست داد و به تنهایی فرزندان خود را پرورش داد، عنوان کرد: تربیت دینی و اخلاقی بسیار خوب فرزندان، چنین افتخاراتی را برای ایشان رقم زد.

یادآور می‌شود شهید میرزامهدی علی‌محمدی اردکانی در 20 دی‌ماه 1365 در منطقه شلمچه و در عملیات کربلای پنج به شهادت رسید و برادر دیگر وی نیز در سال 61 به اسارت دشمن درآمد و مادر این شهید والامقام، در سال 1385 و در جریان سفر به عتبات عالیات در عملیات تروریستی به درجه جانبازی نائل آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: