کد خبر: 3962718
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۳
بانوان پرافتخار یزدی/
بتول خانم، بانوی ۷۰ ساله یزدی و مادرشهید حسین رشیدی‌فر، همسر شهید رشیدی‌فر و خواهر شهید احمد دهقانی اشکذری است که از دوران دفاع مقدس تاکنون درعرصه‌های مختلف فعال بوده و گره‌گشایی می‌کند.

به گزارش ایکنا از یزد، بتول خانم، بانوی ۷۰ ساله یزدی است که تاکنون در زندگی روز‌های سخت بسیاری را سپری کرده است. در دوران دفاع مقدس علاوه بر سوادآموزی و خیاطی و تهیه لباس برای رزمندگان نقش پررنگی در بین بانوان یزدی پشتیبان جبهه‌ها داشت و همچون شمعی برای محافل بانوان یزد بود که حتی داغ سه عزیز روشنایی‌اش را تاریک نکرد. 

این بانوی یزدی مادرشهید حسین رشیدی‌فر، همسر شهید رشیدی‌فر و خواهر شهید احمد دهقانی اشکذری است اما با این حال روحیه و انرژی بالایی دارد و در اکثر برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی مشارکت فعال دارد و این امر موجب شده تا او به همراه خانواده‌اش مؤسسه خیریه‌ای را تأسیس کند که با حقوق هر سه شهید خانواده اداره می‌شود و علاوه بر کمک به نیازمندان و تسهیل امر ازدواج جوانان به خیل مجاهدان سلامت پیوسته و با تهیه ماسک و ملزومات بهداشتی در دوران کرونا همچنان به جهاد خویش ادامه می‌دهد. این بانوی یزدی حدود 25 سال است که پرستاری مادر سالمند خود را برعهده دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: