کد خبر: 3977766
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد با اشاره به اینکه بی‌توجهی به سرنوشت کشور پایمال کردن خون شهدا است گفت: مردم همچنان پای کار انقلاب باشند و با حضور در عرصه انتخابات، کشور را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دهند.

بی‌توجهی به سرنوشت کشور پایمال کردن خون شهدا استبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد، 25 خرداد در دیدار با اصناف و بازاریان یزد اظهار کرد: دشمن می‌خواهد انقلاب را نادیده گرفته و روحیه انقلابی و الهی مردم را از آنها بگیرد اما انقلابی که توسط امام خمینی(ره) پایه‌ریزی شده، بر اساس زندگی الهی است.

وی عنوان کرد: زندگی که صهیونیست‌ها برای بشر برنامه‌ریزی کرده‌اند به پوچی ختم می‌شود اما انقلاب ما انسان را در مسیر تکامل و رسیدن به خدا و حرکت در مسیر فطرت خدایی انسان قرار می‌دهد اما دشمنان اسلام این موضوع را بر نمی‌تابند.

امام‌جمعه یزد با بیان اینکه عده‌ای هنوز انقلاب و مسائل انقلاب را درک نکرده‌اند، بیان کرد: انقلاب ما تنها تغییر یک حکومت نبود بلکه حرکات بزرگی در آن رقم خورد که متأسفانه مورد غفلت قرار گرفته و حتی نامزدهای ریاست جمهوری در مناظرات خود به این موارد اشاره نکرده‌اند.

ناصری یادآور شد: در طول دوره‌های مختلف فشارهای بسیاری به نظام و انقلاب وارد شد و از جنگ و تحریم تا ترور و تخریب بر کشور ما تحمیل شد اما به برکت انقلاب و با فرهنگ انقلاب، مردم مقاومت کردند و در همین شرایط، پیشرفت‌های بسیاری در کشور رقم خورد.

وی با بیان اینکه انقلاب ما حتی در شرایط سخت، استقلال خود را حفظ کرد، ادامه داد: میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری شده بود تا اسرائیل بزرگ را شکل دهند و در این مسیر داعش و سایر گروه‌های تروریستی نیز شکل گرفت که یکی از اهداف آن، با خاک یکسان کردن حرم اهل بیت حتی تعرض به کعبه بود اما ایران اسلامی به برکت حضور سردار سلیمانی‌ها و مدافعان حرم از این اقدام جلوگیری کرد.

ناصری عنوان کرد: از سوی دیگر، رشد علمی و صنعتی ما نیز قابل توجه است و در دنیا حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم هر چند نقایصی وجود دارد اما نمی‌توان پیشرفت‌های بزرگ را نادیده گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه دشمنان این مسائل و این پیشرفت‌ها را دیده‌اند و در صدد دور کردن مردم از انقلاب برآمده‌اند، گفت: بر اساس آیات قرآن، دشمنان تلاش می‌کنند شما را از دین خود دور کنند، اگر بتوانند اما همه ما باید طوری برنامه‌ریزی و تلاش کنیم که نتوانند.

وی افزود: امروز هیمنه آمریکا شکسته و ایران اسلامی در شکستن این هیمنه بسیار اثرگذار بوده و با اقدامات خود توانسته آمریکا را در دنیا رسوا کند. البته در طول این چهار دهه اشتباهاتی نیز انجام شده به ویژه در حوزه اقتصادی و معیشتی که این امر سبب شد مردم تحت تأثیر قرار گیرند اما این موضوع نباید سبب دور شدن مردم از انقلاب شود.

امام‌جمعه یزد تأکید کرد: مردم همچنان پای کار انقلاب باشند و با حضور در عرصه انتخابات، کشور را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دهند.

وی تصریح کرد: متأسفانه مدیران ما نتوانستند جهادی و جدی کار کنند و لطمات بسیاری وارد کردند اما اکنون باید بتوانیم مدیریت کنیم و مردم نیز باید همراهی کنند تا از این مشکلات عبور کنیم. این مشکلات نباید باعث شود که خدمات نظام و انقلاب و ایثارگری‌های شهدا و رزمندگان را فراموش کنیم و سخنان رهبری را نادیده گیریم و گوش به فرمان رسانه‌های بیگانه باشیم بلکه باید همچون گذشته پای کار انقلاب باشیم و با انسجام و همبستگی کمک کنیم تا با حضور فردی دلسوز، مشکلات کشور را برطرف کنیم.

ناصری تأکید کرد: برای این نظام و انقلاب خون‌های بسیاری داده شده و امروز نباید با بی‌توجهی به سرنوشت کشور، این خون‌ها را پایمال کنیم.

وی با بیان اینکه این مشکلات نباید سبب شود که اصل انقلاب را فراموش کنیم، افزود: امام‌خمینی(ره) نیز همواره می‌فرمودند که این ملت حاضر است گرسنگی بکشد اما ارزش‌های خود را از دست نمی‌دهد.

امام‌جمعه یزد بیان کرد: امیدواریم با حضور فردی انقلابی و جهادی، با فکر و با برنامه بتوانیم مشکلات کشور را برطرف کنیم تا بعد از این همه شهید دادن و این همه مقاومت کردن، به آنچه شایسته کشور و انقلاب و مردم است، دست یابیم.

علیرضا حسنی، رئیس اتاق اصناف یزد نیز در این مراسم با اشاره به حرکات اشتباه دولت‌های قبل اظهار کرد: این اقدامات مردم را از انقلاب دور کرده و امیدواریم با حضور رئیس جمهور جدید، مشکلات مردم برطرف شود. مردم به دنبال رئیس جمهوری هستند که مشکلات آنها را برطرف کند و بتواند شرایط زندگی را برای آنها بهبود دهد.

حسنی عنوان کرد: اصناف و بازاریان تمام تلاش خود را برای تشویق مردم به حضور در پای صندوق‌های رای انجام می‌دهند اما انتظار داریم رئیس جمهور آینده، به داد مردم برسد و نیازهای آنها را تأمین کند.

اسلامی، رئیس سازمان بسیج استان یزد نیز در این مراسم با بیان اینکه بازار در بحث انتخابات پیشرو است، اظهار کرد: بازاریان وظیفه خود می‌دانند که در انتخابات 28 خرداد حضوری پرشور در پای صندوق‌های رأی داشته باشند.

وی عنوان کرد: راهبرد ما در انتخابات، دعوت چهره به چهره مردم به شرکت در انتخابات است و از ظرفیت فضای مجازی نیز برای تشویق و ترغیب مردم به شرکت در انتخابات استفاده کرده‌ایم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: