کد خبر: 4014019
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸

دانشجوی برگزیده جشنواره قرآنی «هُدهُد» در استان یزد برگزاری این جشنواره را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: دانشجویان و اساتید می‌توانند در فضای قرآنی تجربه‌های جدید کسب کنند و با تفکر قرآنی دست به قلم شوند.

الهه خوانین‌زاده، دانشجوی برگزیده قرآنی الهه خوانین‌زاده، دانش‌آموخته رشته مهندسی بهداشت حرفه‌ای که در جشنواره قرآنی «هدهد» توانسته رتبه برتر کشوری را کسب کند، در گفت‌وگو با ایکنا از یزد، اظهار کرد: فعالیت‌های قرآنی را از دوران دبستان آغاز کردم و در مسابقات منطقه‌ای و استانی شرکت و رتبه‌هایی را کسب کرده‌ام.

وی با اشاره به اینکه داستان‌نویسی را از 18 سالگی به طور جدی آغاز کردم گفت: خوشبختانه در جشنواره قرآنی «هدهد» شرکت کردم و توانستم در این رشته رتبه سوم کشوری و ملی را کسب کنم.

خوانین‌زاده سطح کیفی جشنواره را به خوبی ارزیابی کرد و افزود: در این جشنواره رقابت‌ها بسیار به هم نزدیک است و به نظر بنده آثار ارائه شده نسبت به جشنواره‌های قبلی مطلوب‌تر بود.

این فعال قرآنی دانشگاه علوم پزشکی یزد دلیل شرکت در این جشنواره را محک داستان‌هایش با دیگر شرکت‌کنندگان عنوان کرد و گفت: سابقاً در جشنواره رویش و در رشته داستان‌نویسی هم شرکت کرده‌ام.

خوانین‌زاده رمز موفقیت را از خانواده‌اش می‌داند که تاکنون مورد حمایت اعضای خانواده قرار گرفته و توانسته صاحب رتبه شود و گفت: البته یکی از دوستانم نیز در این زمینه مشوقی برای داستان‌نویسی و شرکت در جشنواره‌ها بودند.

این دانشجوی قرآنی با اشاره به راهکاری برای ترویج فعالیت‌های قرآنی بین جوانان بیان کرد: علاوه بر اینکه قرآن پر از حس خوب و آرامش است، نشان‌دهنده راه زندگی نیز است لذا باید در جامعه حقایق قرآنی تبیین و بیان شود تا جوانان و نوجوانان از این حقایق بهره‌مند شده و در این راستا شاهد ترویج فعالیت‌های قرآنی باشیم.

خوانین‌زاده پویایی ذهن و قلم را از مهمترین تأثیراتی دانست که که قرآن در زندگی وی داشته است و بیان کرد: جشنواره قرآنی «هدهد» قوی و مهم است که دانشجویان و اساتید می‌توانند در فضای قرآنی تجربه‌های جدید کسب کنند و با یک تفکر قرآنی دست به قلم شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: