کد خبر: 4059528
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۴

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با ابراز تأسف از ریزش ساختمان متروپل در آبادان، این اتفاق ناگوار را زنگ خطری برای ساخت و سازهای غیر اصولی در یزد دانست.

مجتبی فرهمند، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزدبه گزارش ایکنا از یزد، مجتبی فرهمند، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، 3 خردادماه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه رعایت مقررات ملی کنترل ساختمان در بخش‌های متعدد نادیده گرفته می‌شود، اظهار کرد: اینگونه سهل انگاری‌ها باعث می‌شود تا جان مردم به خطر بیفتد.

وی با بیان اینکه عدم توجه به گزارش‌های ناظران پروژه‌ها و بعضاً خارج شدن برخی پروژه‌ها از فرایند سازمان نظام مهندسی ساختمان باعث اتفاقاتی نظیر متروپل می‌شود، افزود: اتفاقات این چنینی فرای بحث‌های نمایانی همچون جان باختن هموطنان عزیزمان، دارای لایه‌های پنهانی از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است که رفع آنها نیازمند صرف سال‌ها زمان و هزینه است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به هدر رفت سرمایه‌های ملی ناشی از سهل انگاری‌های این چنینی عنوان کرد: صنعت ساختمان سازی یکی از صنایع وابسته به منابع طبیعی همچون خاک و آب است که هرگونه هدر رفت در این حوزه با خسارات جبران ناپذیری همراه می‌شود.

فرهمند بیان کرد: خوشبختانه در استان یزد به واسطه تفویض اختیاری که از سوی دادستانی به نظام مهندسی شده است، اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته اما به نظر می‌رسد تا وقتی که همه دستگاه‌های اجرایی و وابسته به این حوزه همگام و پشتیبان یکدیگر نشوند، نمی‌توان به قطعیت از عدم وقوع اینگونه حوادث در استان سخن گفت.

وی با بیان اینکه ریزش ساختمان متروپل در آبادان زنگ خطری برای توجه جدی مسئولان استان به اینگونه موضوعات است، گفت: در استان و به خصوص در شهر یزد ساختمان‌هایی در حال ساخت است که در صورت سهل انگاری ناشی از عدم توجه به مقررات ملی ساختمان و مباحث مهندسی می‌تواند به سرانجام متروپل منجر شود و فاجعه ای عظیم را در استان رقم بزند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: