کد خبر: 4059944
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۸
عالی بیان کرد؛

استاد حوزه علمیه قم گفت: امام صادق(ع) همواره در دعاها صفت جمع را به کار می‌برد و از منیت‌ها گذشته و منافع جمع را در نظر داشت، لذا اگر به این مرتبه رسیدیم می‌توانیم از یاران واقعی امام زمان(عج) باشیم.

مسعود عالی، استاد حوزه علمیه قمبه گزارش ایکنا از یزد، حجت‌الاسلام مسعود عالی، استاد حوزه علمیه قم و سخنران کشوری مراسم شهادت امام صادق(ع) در امامزاده جعفر(ع) یزد، امروز، 6 خردادماه که با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد، اظهار کرد: امام صادق(ع)‌ همواره در دعاها صفت جمع را به کار می‌برد و از منیت‌ها گذشته و منافع جمع را در نظر داشت لذا اگر به این مرتبه رسیدیم می‌توانیم از یاران واقعی امام زمان(عج) باشیم.

عالی افزود: اهل بیت(ع) به شاگردان خود آموزش می‌دادند، اگر می‌خواهید دعا کنید جمع را ببینید و تنها برای خودتان دعا نکنید و خداوند در این صورت صد هزار برابر از خواسته ای که برای شخصی دیگر و یا جمع خواسته اید، به خودتان عطا خواهد کرد.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که غم و اندوه را از ما دور می‌کند، رفع حاجت مؤمن دیگری است که اگر اندوه و گرفتاری مؤمن را برطرف کنیم خداوند گرفتاری ما را رفع خواهد کرد، پیوند بین مؤمنان همواره مورد تأکید ائمه بوده و لذا پیوندهای مؤمنانه بسیاری را از مشکلات را حل خواهد کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به اینکه برافراشتن پرچم اسلام در طول تاریخ تاکنون با سختی‌هایی همراه بوده و دشمنان هرگز نگذاشته‌اند، اسلام به راحتی گسترش یابد لذا اکنون نیز جمهوری اسلامی ایران با سختی‌هایی همراه بوده و خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) جنگ‌های کوچک و بزرگ زیای داشتند که در طول 10 سال اتفاق افتاد، گفت: اکنون نیز جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها کشوری که پرچم شیعه را برافراشته، با انواع و اقسام توطئه‌ها و کارشنکی‌ها مواجه است.

عالی افزود: در این زمانه، پرچم دین را برافراشتن سختی دارد، قصد توجیه کم‌کاری، مشکلات و خیانت‌هایی که در کشور صورت گرفته، را نداریم اما با همه این موارد این سختی‌ها در زمان پیامبر هم بوده است.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: مقام معظم رهبری بیش از 60 سال از عمر شریف خود را در مبارزه و تبعید و سختی بودند و بعد از انقلاب نیز هیچ چیزی را برای خود نخواستند و حتی فرزندان خود را از ورود به فعالیت اقتصادی تبری جستند.

عالی با اشاره به اجرای مردمی‌سازی یارانه‌ها در دولت سیزدهم گفت: جراحی اقتصادی به ناچار باید انجام شود چرا که می‌توان از قاچاق جلوگیری کرد. این جراحی اقتصادی باید 20 سال پیش انجام می‌شد اما متأسفانه این اقدام روی نداد و اکنون با مشکلاتی مواجه شده‌ایم.

یادآور می‌شود در این مراسم که با حضور جمع کثیری از اقشار مختلف مردم دارالعباده در محل امامزاده جعفر(ع) یزد برگزار شد، حاج صادق آهنگران و حاج رضا نبوی از مداحان کشوری در رثای امام صادق(ع) مداحی کردند. عزاداری و سینه زنی و همچنین حرکت کاروان پیاده از امامزاده جعفر تا حسینیه بعثت از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

این مراسم عزاداری هر ساله همزمان با ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) و با همت خاندان حاج فرهاد سلطانی برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: