کد خبر: 4066502
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۸

بحران جمعیتی حاصل تغییر اولویت و سبک زندگی خانواده‌هاست

مشاور حوزه سامان خانواده در یزد با اشاره به اینکه طبق پیش‌بینی‌ها، ایران در آینده با بحران پیری جمعیت روبرو می‌شود، از دلایل عدم ازدواج و فرزندآوری در میان جوانان را تغییر اولویت و سبک زندگی خانواده‌ها دانست.

نشست جمعیت و خانواده در سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزدبه گزارش ایکنا از یزد، سعید عبداللهی، مشاور حوزه سامان خانواده در سند یزد نوین، امروز، چهارم تیرماه در نشست بصیرتی با محوریت خانواده و جمعیت در جمع کارکنان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، به تشریح اهمیت بنیان خانواده و افزایش جمعیت در کشور پرداخت و اظهار کرد: فرزندآوری در ایران از دهه 70 هجری شمسی تاکنون دچار کاهش شدیدی شده است.

عبداللهی با ابراز تأسف از عدم توجه مردم به این مهم، افزود: طبق پیش‌بینی‌ها ایران در آینده با بحران پیری جمعیت روبرو خواهد شد.

وی با برشمردن قوانین موجود در حوزه تسهیل ازدواج و فرزندآوری در قانون اساسی کشور، بیان کرد: در 10 سال گذشته 50 درصد از ازدواج‌ها کاهش داشته و این رقم از 980 هزار مورد به 540 هزار ازدواج در کشور رسیده است.

عبداللهی از دلایل عدم ازدواج و فرزندآوری در میان جوانان را تغییر اولویت و سبک زندگی خانواده‌ها در کشور دانست و اظهار کرد: آمارها حاکی از آن است که در استان یزد از هر سه ازدواج یک مورد آن به طلاق ختم می‌شود.

وی به تشریح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و مزایای آن پرداخت و از بحران ناباروری در کشور ابراز تأسف کرد و گفت: امروزه شاهد افزایش تعداد خانواده‌های نابارور در سطح کشور هستیم که علت اصلی آن ازدواج‌های دیر هنگام جوانان و مشکلات جسمی و جنسی در آنان است.

عبداللهی از کارکنان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خواست تا سفیران اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در استان باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha