کد خبر: 4067065
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۶

روحیه ایثار و خدمت ویژگی شاخص اعضای هلال احمر است

امام جمعه یزد گفت: روحیه ایثار، مقاومت و خدمت رسانی به مردم از بارزترین ویژگی های افراد فعال در جمعیت هلال احمر است.

آیت الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، امروز، 6 تیرماه در دیدار با معاون هلال احمر کشور با اشاره به عملکرد هلال احمر استان یزد اظهار کرد: داوطلبان و افراد متقاضی برای پیوستن به جمعیت هلال احمر باید روحیه متفاوتی نسبت به دیگران داشته باشند.

وی افزود: روحیه ایثار، مقاومت و خدمت رسانی به مردم از بارزترین ویژگی‌های افراد فعال در جمعیت هلال احمر است و باید این روحیه را حفظ کنند و همواره شانه به شانه نظام جمهوری اسلامی خادم ملت باشند.

امام جمعه یزد روحیه استقامت و پایداری را از ویژگی‌های بارز امام خمینی(ره) خواند و تصریح کرد: امام خمینی (ره) با روحیه استقامت و ایثار توانستند در به ثمر رسیدن این انقلاب و خشکاندن ریشه استکبار در کشور، گام بزرگی بردارند.

ناصری گفت: دشمنان این انقلاب با تلاش برای از بین بردن هویت انسانی و استقلال شخصیتی در عرصه‌های مختلف، سعی در وابسته کردن این ملت به خود داشت که با عنایت خداوند متعال و بصیرت ملت ایران، به اهداف خود نرسیدند.

وی با اشاره به فعالیت دشمنان در فضای مجازی، بیان کرد: دشمنان امروزه با جنگ نرم و سعی در گسترش ناامیدی در بین مردم ایران با استفاده از فضای مجازی، تلاش می‌کنند تا به اهداف خود برسند اما مردم ایران  به ویژه نسل جوان باید توجه داشته باشند و آگاهی خود را در این زمینه افزایش داده و همواره به آینده امیدوار باشند.

امام جمعه یزد، تفکر را ابزاری مهم در رسیدن به بینش و بصیرت دانست و افزود: قوه تشخیص و تعقل، ابزاری مهم برای رسیدن به بصیرت و آگاهی همچنین شناخت شرایط و تفکیک مسائل است و با استفاده از این قوه می‌توان در تمام زمینه‌ها، بهترین و مناسب‌ترین راه را انتخاب کرد.

ناصری، افزایش تلاش جمعیت هلال احمر در راستای تقویت روحیه استقامت نسل جدید را خواستار شد و تصریح کرد: هلال احمر باید این روحیه پایداری و مقاومت را در نسل جدید با آموزش و اطلاع رسانی افزایش دهد.

وی افزود: باید به دشمنان نشان دهیم که ما می‌توانیم فعل «خواستن و توانستن» را صرف کنیم و در این زمینه نیاز به بیگانگان نداریم و ملت ایران با بصیرت همواره در رسیدن به این مهم، خود را ثابت کرده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :