کد خبر: 4067200
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹

گردشگران خارجی را با فرهنگ ایرانی ـ اسلامی آشنا کنیم

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد گفت: باید با انتقال درست مبانی و مفاهیم انقلاب، فرهنگ ایرانی ـ اسلامی و تاریخ و طبیعت زیبای ایران، نگاه منفی ایجاد شده در ذهن گردشگران را تصحیح کنیم.

آیت الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد، امروز، 7 تیرماه در جمع اعضای دبیرخانه مدرس و نمایندگان استان یزد با اشاره به اهمیت امر ازدواج در دین اسلام اظهار کرد: باید شرایط به گونه‌ای باشد که ازدواج برای جوانان آسان شود.

وی افزود: منابع زیادی در زمینه سبک زندگی نوشته شده، اما مهم آن است که راهکار عملیاتی و نتیجه‌بخش ارائه شود و در این مورد متأسفانه ضعیف عمل شده و ارائه راهکار مؤثر برای داشتن زندگی بهتر کمتر در جامعه به چشم می‌خورد.

امام‌جمعه یزد با اشاره به اینکه برخی برنامه‌ها فرهنگی است و باید در نهاد انسان جای گیرد عنوان کرد: موانع و مشکلات همیشه وجود دارد و مهم این است که با آموزش صحیح و تألیف محتوای مناسب با فرهنگ ایرانی - اسلامی، در شکل‌گیری شخصیت والا برای نسل جدید و تربیت فرزندانی مستقل مؤثر عمل شود.

ناصری رشد و تعالی نسل جدید را در گرو آموزش صحیح دانست و تصریح کرد: با استفاده از افراد نخبه می‌توان در زمینه رشد اقتصادی، علم و فناوری پیشرفت چشمگیری داشته باشیم.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی و صنعت گردشگری بیان کرد: در مقابل هجمه‌های گسترده رسانه‌های غرب به ایران، نتوانستیم مبانی انقلاب را به درستی انتقال دهیم و به همین علت گردشگران خارجی در ابتدا دید منفی نسبت به ایران و مردم آن دارند.

امام‌جمعه یزد اظهار کرد: باید در زمینه صنعت گردشگری با انتقال درست مبانی و مفاهیم انقلاب، فرهنگ ایرانی ـ اسلامی و تاریخ و طبیعت زیبای ایران، دید منفی ایجاد شده در ذهن گردشگران را تصحیح کنیم.

ناصری افزایش آگاهی و اطلاعات راهنمایان گردشگران را عامل مهم جذب گردشگری دانست و تصریح کرد: راهنمایان گردشگران داخلی و خارجی با افزایش اطلاعات و دانش خود در زمینه گردشگری به ویژه گردشگری مذهبی و استفاده از مفاهیم به روز این دانش، در بهبود این صنعت مهم می‌توانند بسیار اثرگذار باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :