کد خبر: 4067363
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۸

آغاز ثبت‌نام فاز سوم طرح «جهاد تربیتی» در یزد

مسئول جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد از آغاز ثبت‌نام فاز سوم طرح «جهاد تربیتی آموزشی» ویژه مناطق محروم در تابستان سال جاری خبر داد.

آغاز ثبت‌نام فاز سوم طرح «جهاد تربیتی» در یزدبه گزارش ایکنا از یزد، به نقل از روابط‌عمومی بسیج دانشجویی، مهدی لازمی، مسئول جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد از آغاز ثبت‌نام فاز سوم طرح «جهاد تربیتی» در تابستان سال جاری خبر داد و اظهار کرد: این طرح از دو سال پیش در بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد شروع شد و با توجه به اینکه مدارس بعد از شروع کرونا تعطیل بودند و زیرساخت‌ها پاسخگوی آموزش درست در فضای مجازی نبود، طرح جهاد تربیتی برای استفاده از عنصر جهادی در نیرو‌ها اجرایی شد.

وی ادامه داد: امسال هم قرار است در تابستان سال جاری با مشارکت دانشجو معلمان، دانشجویان و معلمان یزد این طرح را حتی در شهرستان‌های مختلف استان ادامه دهیم و لذا افرادی که مایل به همکاری هستند می‌توانند با استفاده از لینک https://survey.porsline.ir/s/z9DgxWa در این طرح ثبت نام کنند.

لازمی افزود: به دلیل عدم امکان جابجایی دانشجو معلمان در شرایط کرونایی، بنا بر این شد هر دانشجو معلمی در محل زندگی خود دانش آموزان آن منطقه را حضوری درس و آموزش دهد.

وی اظهار کرد: طرح جهاد تربیتی آموزشی کمک به آموزش و پرورش است تا دانش آموزان ضمن فراگیری مطالب درسی مسائل تربیتی را نیز فرا گیرند، در واقع مسائل تربیتی گاهی در آموزش و پرورش دیده نمی‌شود که طرح جهاد  تربیتی آموزشی به دنبال این مسئله است.

لازمی تصریح کرد: این طرح در راستای توسعه عدالت آموزشی است و طرح جهاد تربیتی آموزشی استان با هدف جبران کمبودهای آموزشی و رفع عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزانی که از فضای مجازی محروم بوده‌اند. در دو فاز قبلی جهادی بیش از ۲۴۹ دانشجو معلم، ۶۹ مدرسه و ۱۲۴۲ دانش آموز استان را تحت پوشش قرار داده اند.

مسئول جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد با بیان اینکه در این طرح‌ها سعی شده است تمام شهرستان‌های استان و مناطق محروم شهر یزد را تحت پوشش آموزشی خود قرار دهند گفت: تهیه و توزیع بسته‌های فرهنگی و آموزشی ویژه مناطق محروم از دیگر اقدامات انجام شده در دو فاز قبلی بوده است و سعی شده است در هر زمینه‌ای که نیاز بوده است، گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد وارد شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :