کد خبر: 4078947
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰

آزادگان معلمان مکتب سلحشوری و استقامت هستند

امام‌جمعه یزد با اشاره به اینکه آزادگان دوران دفاع مقدس معلمان مکتب سلحشوری و استقامت هستند، گفت: آزادگان باید روحیه سلحشوری، خدایی و استقامت را در تربیت نسل جدید پرورش دهند.

آیت الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد، روز گذشته، 26 مردادماه در جمع آزادگان دوران دفاع مقدس با اشاره به خاطره‌ای از دوران اسارت خود در زندان‌های عربستان سعودی اظهار کرد: اعلامیه‌های اصلی همیشه در نزد امام(ره) باقی می‌ماند و با کپی کردن و بازگرداندن اصل اعلامیه به امام خمینی(ره)، نسبت به پخش اعلامیه‌ها اقدام می‌کردیم.

وی افزود: در یکی از اعلامیه‌ها، امام راحل بر روی یکی از فرازهای اعلامیه، خط کشیده بودند و آن جمله این بود «در روز قیامت، رژیم‌های سلطنتی از منفورترین رژیم‌ها در نزد پیامبران است.» هنگامی که علت خط خوردگی را جویا شدیم پاسخ دادند که احتمال قریب به یقین آنان ما را گردن خواهند زد و این پاسخ بسیار متأثر کننده بود.

ناصری ادامه داد: در زمان برگزاری یکی از جشن‌های شاهنشاهی، امام(ره) فرمودند: چند نفر حدود 40 هزار اعلامیه را از نجف به مکه منتقل کنند و این در حالی بود که رابطه عربستان سعودی با آمریکا به شدت قوی بود و همچنین تمام تشکیلات ساواک عربستان در اختیار ایران هم بود. در آن سال تعداد زیادی از نیروهای ساواک به مکه آمده بودند و با لباس‌های مبدل در تمامی کاروان‌ها حضور داشتند و این امر پخش اعلامیه‌ها را سخت کرده بود و انقلابیون با اندیشیدن تدابیری توانستند اعلامیه‌ها را به سختی به مکه برسانند.

امام‌جمعه یزد با اشاره به سختی و مشقت‌های موجود در مسیر پیشبرد اهداف انقلاب و پخش اعلامیه‌ها در آن زمان بیان کرد: در عربستان و عراق در هنگام پخش اعلامیه‌ها، ایرانیان بسیار تنها بودند و حتی حجاج ایرانی در اوایل پخش اعلامیه، دلهره و اضطراب داشتند اما با کمک خدای متعال توانستیم وظایف خود را به درستی انجام دهیم. در این مسیر توسط ساواک عربستان، دستگیر شدم اما خدای متعال به من نیرویی داد که شکنجه‌های ساواک را تحمل و اسامی اشخاص مهم را فاش نکنم.

وی افزود: ساواک علاوه بر شکنجه‌های جسمی، شکنجه‌های روحی نیز داشت ولی عنایات خداوند متعال باعث شد تا بتوانیم استقامت کنیم و پس از اینکه با غل و زنجیر ما را به زندان ریاض فرستادند با دیدن افراد دیگری که دستگیر شده بودند، متوجه درایت امام در حذف آن جمله شدم که اگر بود، قطعاً همه ما را گردن می‌زدند.

امام‌جمعه یزد با تأکید بر استقامت در مسیر خداوند اظهار کرد: آزادگان عزیز دوران دفاع مقدس، رنج‌های زیادی را متحمل شدند و توصیه من به شما این است که همواره از خداوند بخواهید که در مسیر الهی هیچگاه قلب و قدم شما سست نشود.

ناصری گفت: روحیه سلحشوری، خدایی و استقامت را باید شما عزیزان در تربیت نسل جدید و فرزندانتان مورد توجه داشته باشید و به نسل جدید آموزش دهید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha