کد خبر: 4082640
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴

پیاده‌روی اربعین قدرت نرم تشیع در جهان است

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به اینکه تشیع در پیاده‌روی اربعین طولانی‌ترین راهپیمایی را با ابعاد مختلف راه‌اندازی می‌کند گفت: این پیاده‌روی قدرت نرم برای شیعه در دنیای معاصر محسوب می‌شود.

سیدمحمد کاظم مدرسی، امام جمعه بخش مرکزی یزدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی، امام‌جمعه بخش مرکزی یزد، امروز، 11 شهریورماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این بخش‌ در روستای احمدآباد مشیر اظهار کرد: اربعین قدرت نرم تشیع محسوب می‌شود چرا که تشیع طولانی‌ترین راهپیمایی را با ابعاد مختلف ایجاد می‌کنند و گسترده‌ترین سفره خدمت‌رسانی را در اربعین حسینی شاهد هستیم و بیشترین جمعیت از ملل مختلف در پیاده‌روی و راهپیمایی اربعین حضور دارند که این قدرت نرم برای شیعه در دنیای معاصر محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: از دیگر سو و همزمان با رویداد بزرگ راهپیمایی اربعین حسینی در زمینه ارائه خدماتی که باید دولت، ستاد اربعین، دستگاه‌های اجرایی مرتبط و دست اندرکاران امر ارائه کنند، نیز موضوعاتی بسیار مهم و لازم به توجه است و همچنین تسهیل در حمل و نقل و نظارت بر قیمت‌ها از جمله حمل و نقل ریلی، زمینی و هوایی و ایمن‌سازی سفر به صورت جدی برنامه‌ریزی و رصد شود.

مدرسی افزود: آداب سفر اربعین نیز موضوعی است که زائران و مردم باید مورد توجه قرار دهند، آدابی مثل قصد قربت، خلوص نیت، همراهی با سایر ملل خصوصاً مردم کشور عراق و آداب دیگری که در این زمینه وجود دارد نیز نباید مورد کم‌توجهی و غفلت قرار گیرد.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به سفر رئیس قوه قضائیه به یزد بیان کرد: موضوعاتی از جمله احیای اصل هشتم قانون اساسی، اعمال سیاست واحد در رابطه با اتباع غیرایرانی، تسهیل اقتصاد مقاومتی که دادگستری‌ها در هر استانی مسئول آن هستند و موضوع تقویت نیروی انتظامی در مقابله با اوباش و هنجارشکنان نیز به عنوان مطالبه مردم و استان در این سفر مطرح شد تا در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: همزمان با هفته دولت پروژه‌های بسیار خوبی در یزد افتتاح شد اما در بخش مرکزی ما سهم قابل توجهی را شاهد نبودیم که باید در این زمینه و برای رفع نیازهای مردم و مسائل موجود، توجه لازم و برنامه‌ریزی برای آینده صورت گیرد.

مدرسی گفت: بهداشت و سلامت مردمی در موضوع کرونا همچنان باید توسط دستگاه‌های متولی این امر و همچنین از سوی خود مردم مد نظر قرار گیرد تا دوباره جامعه شاهد آسیب از این سو نباشد.

وی اظهار کرد: تعیین و تکلیف مسائل مردم و سرعت‌بخشی به اقدامات لازم در رابطه با مباحث سیل‌زدگان که در یک ماه قبل اتقاق افتاد، موضوعی بسیار مهم است چراکه همچنان دغدغه‌ها و آسیب‌های به جای مانده‌ای ناشی از سیل وجود دارد و نیازمند ساماندهی کامل است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha