کد خبر: 4098600
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰

بانک اطلاعاتی کامل و جامع از نخبگان تشکیل شود

امام جمعه یزد بر لزوم تشکیل یک بانک اطلاعاتی کامل و جامع از نخبگان استان‌ها و کشور به منظور استفاده از ظرفیت نخبگان تأکید کرد.

آیت الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، امروز در جلسه معرفی مفاخر استان یزد که با محوریت معرفی چهره شاخص استان یزد برگزار شد اظهار کرد: قرآن کریم نخبه‌های خود را به عنوان اسوه و الگو معرفی می‌کند به عنوان نمونه در 15 سوره، داستان حضرت موسی(ع) نقل شده و در هر داستان به یک بعد از زندگی و رسالت آن حضرت پرداخته شده است.

وی عنوان کرد: نحوه برخورد حضرت موسی(ع) با اتفاقات و وقایع مختلف، به عنوان یک الگو معرفی شده و این امر نشان از آن دارد که آن حضرت یک الگوی قرآنی برای مؤمنان است و می‌تواند آنها را به سمت تعالی حرکت دهد.

ناصری بیان کرد: یکی از اهداف معرفی مفاخر این باشد که آنها بتوانند در زمینه‌های مختلف برای مردم الگو باشند زیرا بهترین الگوهای جامعه نخبگان هستند.

امام جمعه یزد با تأکید بر اینکه در جامعه امروز نیز باید در زمینه نخبه پروری اقدامات جدی و اثرگذار انجام شود تصریح کرد: البته برای تحقق این امر لازم است که الگوی مناسبی به جامعه به ویژه قشر جوان و دانشجو و دانش آموز معرفی شود.

ناصری با تأکید بر اینکه باید یک بانک اطلاعاتی کامل و جامع از نخبگان در استان‌ها و کشور تشکیل شود، افزود: باید بانک اطلاعاتی کاملی وجود داشته باشد و افراد با تخصص‌های مختلف در آن معرفی شوند تا از ظرفیت آنها در زمینه‌های مختلف از جمله در حوزه مدیریتی استفاده شود.

وی ادامه داد: گروه‌ها و اصناف و رشته‌های مختلف باید نخبگان خود را شناسایی و معرفی کنند تا همه بتوانند از آنها به عنوان یک الگو و یک ظرفیت مناسب استفاده کنند.

ناصری عنوان کرد: اگر در هر استانی این اقدام انجام شود و دستگاه‌های مختلف از جمله دانشگاه‌ها، اداره ارشاد، بنیاد نخبگان و ... پای کار بیایند و این بانک اطلاعاتی را تدوین کنند، می‌توان به راحتی افراد شاخص در زمینه‌های مختلف را معرفی کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد تأکید کرد: در استان یزد می‌توان با دسته بندی کردن چهره‌های شاخص و معرفی آنها در رده‌های استانی، ملی و بین المللی با سرعت بیشتری به این بانک اطلاعاتی دست یافت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha