کد خبر: 4099325
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۶

اقتدار کشور باید به عنوان امانت الهی صیانت شود

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه نظام اسلامی و اقتدار کشور یک امانت الهی است گفت: نیروهای مسلح باید از این امانات صیانت کنند.

آیت الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، امروز، در جلسه مشترک ائمه جمعه استان یزد و فرماندهان سپاه و ارتش استان‌های یزد و اصفهان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار کرد: قرآن در چند آیه در مورد امانات الهی بحث می‌کند و به حفظ و رعایت و رد کردن آن به اهلش تأکید کرده است.

وی عنوان کرد: از آنجا که کلمه امانات جمع است، فقط امانات مادی محسوب نمی‌شود و فرزندان، احکام شرع، نظام اسلامی، ولایت، اهل بیت(ع)، قرآن و ... همه امانات الهی به شمار می‌روند.

ناصری ادامه داد: تکلیف و وظیفه‌ای که ما در برابر هر کدام از این امانات بر عهده داریم، سنگین است و همه در حفظ و رعایت و اصلاح و رد کردن آن به اهلش وظیفه داریم. در دوران انقلاب اسلامی، بسیاری از مردم به ویژه شهدا، این امانات الهی را حفظ کردند و انقلاب اسلامی به عنوان امانت آنها چهار دهه حفظ شده و اکنون نیز باید با امانتداری آن را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه حرم اهل بیت(ع) نیز از امانات الهی بود گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بهترین امانتدار در این زمینه بود و تا پای جان از این امانت حفظ و حراست کرد. اکنون نیز دورانی است که برای این امانات الهی نقشه کشیده‌اند و می‌خواهند کودکان، نوجوانان، جوانان، خانواده، کشور، استقلال، آزادی و اقتدار را به عنوان امانات الهی از ما بگیرند بنابراین همه در برابر حفظ این تکالیف وظیفه داریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد تصریح کرد: همه ما وظیفه داریم هر کجا که به دین ما لطمه می‌زنند، بایستیم و از مردم و انقلاب و ارزش‌های نظام به ویژه اقتدار کشور حفاظت و صیانت کنیم.

وی با تأکید بر لزوم حفظ اقتدار کشور ادامه داد: در هر زمان به محض اینکه اقتدار کشور دچار کوچکترین خدشه شده، غربی‌ها به سرعت مواضع خود را نشان می‌دهند.

ناصری با تأکید بر اینکه دشمن ما بسیار مکار است و برای فریب افکار عمومی هزینه‌های هنگفتی می‌کند اظهار کرد: نیروهای مسلح باید در این زمینه هوشیار باشند و با دقت و تیزبینی اجازه ندهند دشمن به اهداف خود دست پیدا کند.

امیر سرتیپ دوم علیرضا انگیزه، فرمانده پایگاه شهید بابایی اصفهان نیز در این مراسم با بیان اینکه استکبار جهانی در طول چهار دهه تمام توان خود را به کار گرفت تا انقلاب اسلامی را شکست دهد گفت: باید خود را مقتدرتر و قوی‌تر کنیم و جوانان را در برابر این هجمه‌ها آگاه کنیم.

وی با بیان اینکه امروز نیازمند یک انقلاب در فضای مجازی هستیم، افزود: این انقلاب با حذف و فیلتر امکان‌پذیر نیست بلکه با آگاه‌سازی و مدیریت و نظارت امکان پذیر است.

امیر علی حدادی سامانی، فرمانده منطقه پدافند شهید نصر اصفهانی نیز در این مراسم اظهار کرد: امروز لازم است دستاوردهای ارتش در بازسازی، تقویت و سازندگی کشور برای همگان تبیین شود.

وی عنوان کرد: ارتش در کنار سایر نیروهای مسلح اکنون به نقطه بازدارندگی رسیده و مدت‌هاست که دیگر از دشمنانمان صحبتی از حمله نظامی نمی‌شنویم زیرا نیروهای مسلح اولاً در برابر دشمنان خواهند ایستاد و ثانیاً آنها را رها نخواهد کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha