کد خبر: 4101746
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱

اجرای پویش «نذر دانش، بذر آگاهی» در مدارس یزد

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به ضرورت تغییر رویه در فرهنگ کتاب و کتابخوانی و گسترش آن در بین دانش‌آموزان، از اجرای پویش «نذر دانش، بذر آگاهی» در مدارس استان خبر داد.

محمدکاظم رحیمی نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش یزدبه گزارش ایکنا از یزد، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان، محمدکاظم رحیمی‌نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به ضرورت تغییر رویه در فرهنگ کتاب و کتابخوانی و گسترش آن در بین دانش‌آموزان اظهار کرد: باید برای ورود فرهنگ مطالعه به مدارس، شکل جدیدی طراحی کنیم تا تنوع سلیقه‌ای دانش‌آموزان را پوشش دهیم و این هدف با اجرای طرح پویش «نذر دانش، بذر آگاهی» در مدارس استان عملی خواهد شد.

وی افزود: دانش‌آموزان در این طرح، کتاب‌های خود را به کتابخانه مدرسه اهدا می‌کنند تا دانش‌آموزان دیگر هم از کتاب‌های آنان استفاده کنند.

رحیمی‌نژاد تغذیه مناسب، تفریح و مطالعه را سه نیاز مهم دانش‌آموزان برشمرد و بیان کرد: اگر بتوانیم فرهنگ مطالعه را در بین اولیا و مربیان جا بیندازیم، این فرهنگ به فرزندان و دانش‌آموزان نیز انتقال می‌یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در خصوص توسعه همکاری کتابخانه‌ها‌ی عمومی تصریح کرد: مسئولان و کارشناسان کتابخانه‌ها می‌توانند به مدارس نزدیک خود مراجعه کرده و ضمن معرفی کتاب در راستای افزایش فرهنگ مطالعه فعالیت کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha