کد خبر: 4225933
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۴

سومین پویش «مرهم زائر» در یزد آغاز شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از اجرای سومین پویش «مرهم زائر» با هدف تأمین بخشی از نیازمندی‌های دارویی و تجهیزات مصرفی پزشکی مراسم اربعین حسینی و دیگر طرح‌های سلامت‌محور و بشردوستانه هلال‌احمر به مناسبت ماه محرم خبر داد.

سومین پویش «مرهم زائر» در یزد آغاز شدبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی هلال احمر یزد، محمد عشقی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: پیرو مصوبات شورای سیاستگذاری عملیات بهداشتی و درمانی اربعین حسینی هلال‌احمر و با ابلاغ رسمی‌بخشنامه مرتبط به استان‌ها، حوزه‌های ستادی و سازمان‌های تابعه با امضای دبیر کل این‌ جمعیت، سومین پویش مرهم زائر در سطح ملی آغاز شد.

 وی افزود: با اعلام فراخوان و در قالب پویش مرهم زائر برای سومین سال متوالی، عموم مردم، خیرین و حامیان با جمعیت هلال‌احمر در زمینه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائرین مراسم اربعین حسینی از طریق تأمین بخشی از نیازمندی‌های دارویی و تجهیزات مصرفی پزشکی این تجمع انبوه و باشکوه همکاری خواهند کرد.

عشقی ضمن اشاره به ظرفیت‌های عظیم داوطلبی و مشارکت فعالانه مردم در تمامی‌پویش‌های جمعیت، بیان کرد: همکاری آحاد مردم و خیرین با پویش مرهم زائر ۳ از طریق مشارکت‌های نقدی و غیرنقدی صورت می‌گیرد. مشارکت غیرنقدی مردم در این پویش شامل، اهدای داروهای سالم و مازاد بر مصرف خانگی و نحوه مشارکت حامیان، اهدای محموله دارویی و تجهیزات مصرفی پزشکی به شعب، خانه‌های هلال و پایگاه‌های جمعیت هلال‌احمر در سراسر استان خواهد بود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد بیان کرد: جمعیت هلال‌احمر همه ساله در مراسم اربعین حسینی خدمت به زائرین را سرلوحه وظایف خویش قرار می‌دهد و برای جلب مشارکت های مردمی و خیرین در امور عام‌المنفعه و بشردوستانه اهتمام دارد و به همین منظور، سازمان داوطلبان امسال نیز همچون دو سال گذشته در قالب پویش ملی مرهم زائر و برای تأمین بخشی از اقلام دارویی مورد نیاز این مراسمِ جهانی و اجتماعِ انبوه، اعلامِ مشارکتِ عمومی کرده است.

 وی ادامه داد: داروهای اهدایی علاوه بر مراسم اربعین حسینی در دیگر رویدادهای بشردوستانه مانند کاروان‌های سلامت در مناطق محروم و کم‌برخوردار و نیز مراسم‌های دهه آخر صفر نیز استفاده خواهد شد.

عشقی یادآور شد: شرایط داروهای اهدایی نیز مطابق با بخشنامه این پویش اعلام و ابلاغ شده است که مبتنی بر آن، داروها باید با بسته‌بندی مناسب و ترجیحاً با بسته‌بندی اولیه کارخانه باشد، داروهای یخچالی و داروهای دارای شرایط نگهداری در دمای ۱۵تا۲۰درجه نباشد، داروهای مایع، نیمه جامد، اسپری‌ها و شیاف‌ها با بسته‌بندی باز و نیز قرص ها،کپسول‌ها، پرل‌ها به صورت فله‌ای و باز شده نباشد.

 این مقام مسئول ادامه داد: جمع‌آوری داروها با همکاری و همیاری اعضای سازمان‌های داوطلبان، جوانان و امداد و نجات و تفکیک داروها توسط افراد واجد صلاحیت از جمله اعضای کانون‌های دانشجویی هلال‌احمر در دانشگاه‌های علوم پزشکی و تکنسین‌های دارویی با نظارت مشترک معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی و مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر صورت می‌گیرد. داروهای اهدایی پس از طی فرایند تفکیک، برای انتقال به کشور عراق و توزیع در مراکز درمانی تحت نظارت جمعیت هلال‌احمر ایران، در اختیار مرکز پزشکی حج و زیارت قرار می‌گیرد.

عشقی در پایان در خصوص نحوه مشارکت نقدی هموطنان در این پویش گفت: عموم هموطنان و خیرین و حامیان عزیز می‌توانند کمک‌های نقدی خود به این پویش را از طریق شماره حساب ۹۹۹۹۹ بانک ملی، شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۴۴۹۹۹۹۹۹، شماره شبا‌ IR۷۷۰۱۷۰۰۰۰۰۰۰۱۹۹۹۹۹۹۹۹۰۰۳، کد دستوری #۳*۱۱۲* و یا درگاه پرداخت اینترنتی rcs.ir/portal/donation به نام جمعیت هلال‌احمر اهدا کنند.

انتهای پیام
captcha