کد خبر: 3786241
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
گروه اجتماعی- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان خاتم با اشاره به اینکه ارتقا سطح بهداشت و درمان، نیاز ضروری مردم این شهرستان است گفت: شهرستان خاتم در این حوزه با امکانات محدود مواجه است.

به گزارش ایکنا از یزد، جواد میربهبودی، معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی فرماندار شهرستان خاتم 11 بهمن ماه در جلسه کارگروه بهداشت و درمان این شهرستان با موضوع بررسی مصوبات سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که با حضور زارع، مدیر و شادکام، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان، اعضای شورای اسلامی شهرهرات و دیگر مسئولان در محل فرمانداری خاتم برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان خاتم قبل از انقلاب در حوزه درمانی دارای دو درمانگاه برای ارائه خدمات درمانی به مردم بود اما به برکت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، شهرستان در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، پیشرفت خوبی داشته است.
وی ادامه داد: یکی از اولویت ها و سیاست‌های دولت بحث سلامت و رفع نیاز‌های مردم و بهبود سلامت جامعه است که خوشبختانه تاکنون اقدامات خوب و اساسی به خصوص در دولت تدبیر و امید در جهت بهبود سلامت مردم در سطح شهرستان انجام شده اما جوابگوی نیاز شهرستان نیست.
میربهبودی افزود: ا‌ن‌شاءالله در صورت محقق شدن مصوبات سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان در دو بخش مرکزی و مروست مرتفع خواهد شد.
معاون فرمانداری خاتم بیان کرد: این شهرستان درفاصله ۲۴۰ کیلومتری مرکزاستان و چهار راه مواصلاتی یزد، فارس، کرمان و اصفهان قرار گرفته در حوزه بهداشت و درمان با امکانات محدود مواجه است.
میربهبودی با اشاره به اینکه سالانه بیماران زیادی از شهر‌ها و روستاه های استان های همجوار برای درمان به بیمارستان آیت الله خاتمی هرات مراجعه می‌کنند از معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی استان یزد خواست که نگاه ویژه ای به حوزه درمان شهرستان داشته باشند و پیگیری مجدانه در امر تامین، تکمیل و تجهیزات موردنیاز و تامین پزشکان متخصص را خواستار شد.
یادآور می شود ساخت کلینیک پزشکی، ساخت بیمارستان جایگزین، تجهیزات پزشکی و کمبود پزشکان متخصص از مصوبات سفر وزیر بهداشت است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: