کد خبر: 3840141
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در یزد برگزار می‌شود

گروه اجتماعی- مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران از برپایی اجتماع باشکوه عزاداران حسینی حسینیه ایران در هفتم ماه محرم خبر داد.

اجتماع عزاداران حسینیه ایران هفتم محرم در امیرچقماق برگزار می‌شودبه گزارش ایکنا از یزد، سیدحسن حسینی، مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران 13 شهریورماه در دیدار با آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار کرد: طرح هر هیئت یک روحانی می‌تواند نقش بسیار مهمی در پیشگیری از ورود انحراف به مراسم‌های عزاداری استان داشته باشد.

مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران با اشاره به اینکه سال‌های گذشته تجمع عزاداران حسینی یزد تحت عنوان حسینیه ایران در روز 13 محرم برگزار می شد گفت: از امسال زمان این برنامه تغییر کرده است.

وی  ادامه داد: نسبت به برگزاری این تجمع بزرگ عزاداران، همه در استان یزد اتفاق نظر دارند چرا که هم به لحاظ معنوی و هم به لحاظ تقویت انسجام و وحدت در استان یزد نقش مهمی را ایفا می‌کند.

حسینی با بیان اینکه در روز 13 محرم برنامه‌های متعددی در استان یزد برگزار می‌شود تصریح کرد: با توجه به ضرورت برگزاری هرچه با شکوه‌تر این مراسم، برنامه‌ریزی صورت گرفت که این مراسم از امسال در روز هفتم محرم و از ساعت 17 انجام شود.

مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران ادامه داد: اصل برنامه بر این بود که علم‌های متعدد کنار گذاشته شود و همه مردم و عزاداران تحت عنوان یک هیئت به عزاداری بپردازند تا وحدت عزاداران حفظ شود.

وی ادامه داد: در نشستی که با هیئت‌های عزاداری داشتیم، اعلام آمادگی کردند که در این مراسم حضور باشکوه داشته باشند و مابقی نشست‌ها هم تا زمان این همایش بزرگ برگزار می‌شود.

حسینی بیان کرد: با توجه به ضرورت جلوگیری از ایجاد مشکل در تردد مردم، امسال این مراسم در خیابان قیام برگزار می‌شود تا مسیر دیگر خیابان‌ها بسته نشود و تجمع به داخل چهارراه کشیده نشود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha