کد خبر: 3842031
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷

۱۵۰۰ یزدی در طرح نذر خون شرکت کردند

گروه اجتماعی ــ مدیرکل انتقال خون استان یزد گفت: در دهه اول محرم امسال، یک هزار و ۴۸۱ نفر جهت اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد ۱۰۸۰ نفر موفق به اهدای خون شدند.

نزدیک به 1500 نفر در طرح نذر خون در یزد شرکت نمودندنقی تقوایی، مدیرکل انتقال خون استان، در گفت‌وگو با ایکنا از یزد، با اشاره به اینکه در دهه اول محرم امسال، 1481 نفر برای اهدای خون مراجعه کرده‌اند اظهار کرد: از این تعداد 1080 نفر موفق به اهدای خون شدند.

تقوایی ادامه داد: 97/8 درصد از اهداکنندگان مرد و مابقی زن بودند که نسبت به میانگین کشوری که بین 6 تا 8 درصد است، پایین‌تر هستیم.

وی از اجرای پویش «نذر اهدای خون آگاهانه به سمت اهدای پلاسما» در ایام ماه محرم و صفرخبر داد و بیان کرد: پویش نذر خون آگاهانه از اول محرم تا پایان صفر ادامه دارد و این پويش يک حركت انسان دوستانه است و از مردم نوع دوست استان، اهداکنندگان و سرپرست هیئت‌های مذهبی استان خواست در راستاي حمايت از اين كمپين با مراجعه به مراكز اهداي خون، نام خود را در اين حركت خداپسندانه ثبت نمايند.

تقوایی یادآور شد: با توجه به اینکه اهداکنندگان در ماه محرم و صفر به علت شرکت در سنت حسنه نذر اهدای خون بیشتر می‌شود و اهداکنندگان برای اهدای خون در مراکز خونگیری نیز با ازدحام جمعیت روبرو نشوند، برای سهولت کار داوطلبان اهدای خون می‌توانند برای پیشگیری از ازدحام جمعیت ثبت نام اینترنتی انجام دهند و به سامانه نوبت دهی به نشانیwww.yazdbto.ir مراجعه نمایند ودر قسمت نوبت دهی اینترنی برای اهدای خون یا اهدای پلاسما ثبت نام نموده و ضمن دریافت کد رهگیری در تاریخ دلخواه تعیین شده برای اهدای خون یا اهدای پلاسما حضور پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به راه اندازی دستگاه‌های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان می‌توانند به جای اهدای خون، اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول‌های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.

مدیرکل انتقال خون استان یزد بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون 26100 نفر جهت اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد 19600 نفر موفق به اهدای خون شدند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha