کد خبر: 3878688
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
فرماندار شهرستان یزد با اشاره به اینکه 74 نفر در حوزه انتخابیه یزد و اشکذر تایید صلاحیت شده‌اند گفت: از این تعداد 8 نفر زن هستند که در عرصه انتخاباتی حضور خواهند داشت .

سیدمحمد رستگاری، فرماندار یزد به گزارش ایکنا از یزد، سیدمحمد رستگاری، فرماندار شهرستان یزد و رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان یزد پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز شهر یزد اظهار کرد: جضور حماسی اقشار مختلف مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه برگ زرین دیگری بر دفتر افتخارات مردم دارالعباده یزد افزود و بر ما است که با کار و تلاش و همت بیشتر، قدردان مشارکت مردم باشیم.

وی ادامه داد: جمعه هفته آینده، دوم اسفندماه روز سرنوشت دیگری برای ملت ایران رقم خواهد خورد و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اقصی نقاط کشور برگزار می‌شود و باردیگر با حضور و مشارکت حداکثری مردم بر اساس منویات رهبری در این آزمون پیش رو باردیگر ملت ایران سربلند بیرون آمده و قطعا این مهم محقق خواهد شد.

رستگاری ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای انتخابات در این حوزه گفت: اهمیت انتخابات، اهمیت مجلس، نقش تاثیرگذار نمایندگان برای قانون‌گذاری نه برای یک حوزه بلکه برای کل کشور بر هیچ کسی پوشیده نیست.

فرماندار یزد ادامه داد: رئوس کار ما در انتخابات و ارکان اصلی مدنظر مجریان، ایجاد فضای مناسب برای رقابت سالم و مشارکت حداکثری، امنیت و سلامت برگزاری انتخابات و قانونمندی بویژه اصل بی طرفی مجریان بوده و این اطمینان را می‌دهیم که مجریان برگزاری انتخابات و همه عوامل تمام تلاش خود را به کار خواهند بست تا همچون گذشته بار دیگر امانت دار آرای مردم بوده و از آرای صندوق‌ها با همکاری و دقت مبتنی بر قانون که بین همه دست اندرکاران وجود دارد، صیانت و حفاظت کنند.

فعالیت 7 هزار نفر عوامل اجرایی در حوزه انتخابیه یزد

وی بیان کرد: در شهرستان یزد هفت هزار نفر عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی، انتظامی، ستادی و سایرین در امر انتخابات دخیل بوده که از مدت‌ها پیش بر اساس فرآیند زمان بندی انتخابات کار خود را آغاز کرده‌اند.

رستگاری افزود: فرمانداری شهرستان یزد به عنوان مرکز حوزه انتخابیه یزد، اشکذر و بخش ندوشن با برنامه‌ریزی دقیق آمادگی انتخاباتی قانونی و ان‌شاءالله مشارکت حداکثری مردم را دارد.

فرماندار یزد بیان کرد: در شهرستان یزد شامل شهر یزد، بخش زارچ و بخش مرکزی 324 شعبه اخذ رای پیش بینی شده که از این تعداد 306 شعبه ثابت  و 18 شعبه سیار است .

324 شعبه اخذ رای در یزد

وی با اشاره به پیش بینی 35 شعبه ویژه خواهران گفت: در یزد به عنوان حوزه فرعی انتخابات اقلیت‌های زرتشتی 4 شعبه نیز برای اخذ رای این قشر پیش بینی شده است.

رستگاری افزود: تمام توان در راستای بهره‌مندی از افراد باتجربه، توانمند، شایسته و قانونمند در انتخابات به کار گرفته شده و برنامه‌های آموزشی مختلف ویژه مجریان و عوامل انتخابات آغاز و در حال برگزاریست.

فرماندار شهرستان یزد گفت: با توجه به اینکه در این دوره دستگاه‌های جدید احراز هویت که مورد تایید هیئت‌های اجرایی و نظارت و شورای نگهبان است، در همه شعبه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد تا احیانا از رای تکراری و هر گونه تخلف احتمالی پیشگیری شود.

وی ادامه داد: همشهریان در هنگام مراجعه به شعبه اخذ رای شناسنامه و کارت ملی به همراه داشته باشند و اگر کارت ملی به همراه ندارند، شماره ملی با توجه به روند ثبت نام با دستگاه احراز هویت به همراه داشته باشند تا روند ثبت نام سریع‌تر انجام  شود.

رستگاری از مردم خواست در روز انتخابات همان ابتدای آغازین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اخذ رای حضور بهم رسانند و به آخر وقت موکول نکنند.

415 هزار و 55 نفر  واجد شرایط رای دادن در یزد

وی عاقل بودن، تابعیت و 18 سال تمام را از جمله شرایط واجدین دانست و گفت: براساس آخرین آمار  رسمی در شهرستان یزد 415 هزار و 55 نفر  واجد شرایط رای دادن هستند.

فرماندار یزد بیان کرد: پیشگیری از تخلفات داوطلبان در جلسه‌ای با حضور آنان و مسئولان برگزار و بایدها و نبایدهای امر تبلیغات اختیارات و سیاست‌ها و ترسیم منافع ملی تشریح شد و قاعدتا از رئوسی که باید مد نظر داوطلبان در دوران تبلیغات که از دیروز آغاز  و تا 8 صبح اول اسفندماه ادامه دارد، رعایت اخلاق و صداقت در گفتار مخصوصا در راستای شرح وظایف نمایندگان مجلس است .

حضور 8 بانوی یزدی در عرصه انتخاباتی

وی با اشاره به اینکه 74 نفر در این حوزه تایید صلاحیت شده‌اند اظهار کرد: از این تعداد 8 نفر  از بانوان هستند که در عرصه انتخاباتی حضور  خواهند داشت .

رستگاری بر حفظ انسجام و وحدت ملی و تلاش برای حضور و مشارکت حداکثری تاکید کرد و افزود: با اهتمام هموطنان و همشهریان عزیز  نمایندگانی شایسته و دلسوز به مجلس شورای اسلامی راه خواهند یافت.

ابلاغ قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی

وی ادامه داد: در این دوره با توجه به گزارش تخلفاتی از برخی داوطلبان در دوران تبلیغات ارائه می‌شد، قانون شفافیت  و نظارت  بر تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی تصویب و ابلاغ شده و بخش‌هایی از این قانون در این دوره اعمال و اجرا خواهد شد.

رستگاری افزود: همچنین موادی از قانون که داوطلبان باید حساب مالی مربوط به تبلیغات و نماینده مالی خود را به هیئت اجرایی معرفی کنند در حال اجراست و به داوطلبان برای رعایت این موارد تاکید شده است.

فرماندار یزد بیان کرد: رعایت اصول و موازین اخلاقی در رقابت انتخاباتی و مشارکت حداکثری هدف برگزاری انتخابات سالم بوده و تبلیغات انتخابات داوطلبان توسط مراجع ذی ربط قانونی نظارت شده و حذف ضوابط و تخلفات احتمالی به ستادهای انتخاباتی تذکرات لازم ارائه شده است و در غیر این صورت برخوردهای لازم انجام خواهد شد .

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: