کد خبر: 3886470
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۵
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا کلیه امامزادگان و بقاع متبرکه استان تا اطلاع ثانوی تعطیل است و از پذیرش زائران معذوریم.

معذوریت امامزادگان یزد از پذیرش زائرحجت‌الاسلام حسین زارع‌زاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد در گفت‌وگو با ایکنا یزد اظهار کرد: براساس مصوبه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا و به منظور قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس، درب‌های امامزادگان و بقاع متبرکه استان بسته و کلیه امامزادگان و بقاع متبرکه استان تا اطلاع ثانوی تعطیل است و از پذیرش زائران معذوریم.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا برنامه‌های نوروزی بقاع متبرکه را تحت الشعاع قرار داده است تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا برنامه تحویل سال نو و اجرای طرح آرامش بهاری در امامزادگان و بقاع متبرکه استان، به منظور حفظ سلامت زائران و کنترل، مدیریت و جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس لغو شد.

زارع‌زاده با بیان اینکه اوقاف با تولید ماسک و توزیع مواد ضدعفونی کننده به جبهه مبارزه با ویروس کرونا پیوست افزود: حدود ۳۰۰ نفر از خیاطان آموزش دیده روزانه ۶۰ هزار ماسک در پنج کارگاه تجمعی و ۴۰ کارگاه خانگی یزد که به همت اوقاف، آستان قدس رضوی یزد و موکب الرضا (ع) راه اندازی شده است، تولید و پس از طی مراحل استریلیزاسیون روانه بازار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد تصریح کرد: همچنین از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون هر روزه در نوبت‌های مختلف درب‌های ورودی و خروجی اماکن متبرکه، ضریح مطهر، جامهری، سرویس بهداشتی، زائرسرا و تمام سطوحی که مردم با آن تماس دارند، با مواد شوینده ضدعفونی و استریل می‌شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: