کد خبر: 3886476
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: تعدادی از بانوان طلبه یزدی که برای تجهیز اموات کرونایی زن اعلام آمادگی کرده بودند، در کارگاه آموزشی با احکام شرعی و روش صحیح و شرعی تجهیز اموات آشنا شدند.

شرکت بانوان طلبه یزدی در کارگاه تجهیز اموات کروناییبه گزارش ایکنا از یزد، مریم حسن‌پور، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد 28 اسفندماه در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: کارگاه آموزشی تجهیز اموات کرونایی خانم شامل روش صحیح تیمم بدل از غسل میت، حنوط و کفن با حضور تعدادی از بانوان جهادی حوزوی یزد برگزار شد.

وی افزود: بر اساس درخواست آرامستان یزد مبنی بر اینکه تعدادی از بانوان حوزوی برای تجهیز اموات کرونایی خانم همکاری کنند و با توجه به اعلام آمادگی هفته قبل چند نفر از بانوان حوزوی، این کارگاه آموزشی فوری تا قبل از اتمام سال برگزار شد تا در صورت نیاز، آموزش‌های لازم انجام شده باشد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد تصریح کرد: خانواده اموات کرونایی طی چند روز گذشته نگران خاکسپاری شرعی اموات خود بوده اند که حضور داوطلبان جهادی خانم در شرایط بحرانی فعلی ضروری به نظر می‌رسید و در این راستا 9 نفر آموزش‌های لازم را به صورت تئوری و عملی فراگرفتند.

حسن پور ادامه داد: همه احکام با نظر مراجع مختلف و با حضور فاطمه اعرابی از اساتید برجسته حوزه علمیه خواهران در زمینه فقهی همراه با بیان نکات بهداشتی در این زمینه برای حفظ سلامتی داوطلبان بیان شد.

وی یکی از دغدغه‌های خانواده اموات مظلوم کرونایی را انجام مستحبات هنگام دفن عنوان کرد و افزود: بانوان طلبه قرار شد مستحباتی از جمله گذاشتن تربت سیدالشهدا همراه میت، قرائت سوره ملک و زیارت عاشورا و ...را در هنگام تجهیز اموات انجام دهند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد با اشاره به این که استان قم یک غسال‌خانه مخصوص بیماران کرونایی با نصب دستگاه مکانیزه ضدعفونی این دسته اموات را ایجاد کرده و سپس همه مراحل غسل و کفن همچون دیگر اموات عادی برگزار می شود اظهار امیدواری کرد: این غسال‌خانه با کمک خیران در یزد هم ایجاد شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: