کد خبر: 3887993
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد به مناسبت سالروز قیام مردم یزد در پیامی آورده است: امسال مراسم بزرگداشت شهدای دهم فروردین و مراسم ۱۲ فروردین به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نمی‌شود.

اطلاعیه بزرگداشت سالروز قیام مردم یزدبه گزارش ایکنا از یزد، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد به مناسبت سالروز قیام مردم یزد در پیامی آورده است: مردم يزد 42 سال قبل در دهم فروردين سال 1357به مناسبت چهلم شهدای تبريز در اعتراض به جنايت‌های رژيم سفاک پهلوی راهپيمايی مسالمت آميزی برگزار كردند، ماموران حكومت تظاهرات آنها را به خاك و خون كشيدند.

يزدی‌ها با اين حركت پای بندی خود را نسبت به رهبری امام خمينی(ره) در پيروزی انقلاب اسلامی اثبات و سند جديدی را در ولايتمداری خلق كردند.

در اين تظاهرات چهار نفر از جوانان برومند يزدي به نام‌های رضا نامداری، شهريار مرادی، مهدی قدكفرشان و حسين پارساييان شهيد شدند به اين ترتيب يزدی‌ها برگ زرينی را در وفاداری خود به رهبری انقلاب و در مسير پيروزی نظام به منصه ظهور رساندند.

بدون شك يكی از روزهای سرنوشت ساز تاريخ انقلاب قيام مردم يزد است، آنها نقش بی بديلی را در پيروزی انقلاب ايفا كردند كه در تاريخ انقلاب و نظام اسلامی برای هميشه ماندگار شد.

در اين روز مردم يزد در ادامه حركت انقلابی خود به مناسبت بزرگداشت اربعين شهدای تبريز به رهبری سومين شهيد محراب آيت الله محمد صدوقی(ره) در مسجد روضه محمديه (حظيره ) حضور يافتند.

آنها پس از سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین راشد یزدی تا چهار راه اميرچقماق(چهار شهدا) عليه رژيم ستم شاهی راهپيمايی كردند.

در جريان تظاهرات و راهپيمايی آنها، علاوه بر چهار شهيد، عده اي نيز توسط ساواک زخمي و تعدادي هم دستگير شدند، يزدی‌ها با اين حركت دلبستگی خود را به آرمان‌های امام راحل (ره) نشان دادند.

قيام تاريخی مردم فداكار يزد را بايد در اصل نقطه عطفی در تاريخ انقلاب و تبلور حركت شان در سرعت بخشيدن به پيروزی نظام عليه طاغوت دانست و با گذشت زمان همچنان پويا و ماندگار است.

مردم دارالعباده یزد در 42 سال گذشته همواره با حضور خود در عرصه‌های مختلف نظام گوش به فرمان ولايت فقيه بودند و در سايه همدلی و دشمن شناسی بلوغ، شعور فرهنگی و سياسی خود را به خوبی نشان داده اند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد ضمن تبریک سال نو و اعیاد بزرگ شعبانیه به ویژه میلاد با سعادت حضرت امام حسین (ع)و حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام و حضرت امام سجاد (ع) و گرامیداشت یاد وخاطره شهدای گلگون کفن قیام مردم یزد به اطلاع عموم مردم همیشه در صحنه و ولایتمدار یزد می‌رساند امسال مراسم بزرگداشت شهدای دهم فروردین و نکوداشت سالروز قیام مردم یزد و نیز مراسم ۱۲ فروردین سالروز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی به دلیل شیوع عالم گیر ویروس منحوس کرونا و لزوم رعایت دستورات ستاد مذکور این مراسم برگزار نمی‌شود.

امید است مردم بزرگوار استان با قرائت زیارت عاشورای حسینی و قرائت سوره مبارکه الفاتحه در منازل خود به نیت شادی ارواح طیبه این شهدای عزیز و ان شالله تعالی رفع جمیع شرور و بلیات ارضی و سمائی دست به دعا بردارند و برای فرج منجی عالم بشریت عاجزانه از خداوند متعال طلب استمداد نمایند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: