کد خبر: 3888314
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد گفت: تاکنون بیش از پنج هزار ماسک به طور رایگان بین اقشار نیازمند شهرستان یزد توزیع شده است.

توزیع 5 هزار ماسک بین اقشار نیازمند شهرستان یزدمحمدحسین کاظمی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد در گفت‌وگو با ایکنا  یزد اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در یزد تاکنون بیش از 400 هزار ماسک در بیش از 40 کارگاه تجمعی و خانگی اوقاف، تولید و بین گروه‌های هدف توزیع شده است.

وی افزود: در این کارگاه‌ها به طور متوسط روزانه 30 هزار ماسک و 500 لباس کادر درمانی بیمارستان‌ها به همت 300 خیاط آموزش دیده تولید می‌شود.

کاظمی با بیان اینکه ماسک‌های تولیدی پیش از توزیع، مراحل استرلیزه و ضدعفونی شدن را طی می‌کنند بیان کرد: این ماسک‌ها در فواصل زمانی مختلف و به طور رایگان بین واحدهای صنفی ضروری به ویژه نانوایی‌ها و فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی، نیروهای انتظامی، کارکنان اداره پست و شهرداری‌ها، آتش نشانان و ... توزیع می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد با بیان اینکه ماسک‌های تولیدی در دو داروخانه بیمارستان موقوفه گودرز و شهید چمران یزد نیز توزیع می‌شود اضافه کرد: تاکنون بیش از پنج هزار ماسک به طور رایگان بین اقشار نیازمند شهرستان یزد توزیع شده است.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه اوقاف یزد تا ریشه کنی کامل ویروس کرونا در کنار مجموعه درمانی و شهروندان است، تصریح کرد: حدود 150میلیون تومان برای مبارزه با کرونا تخصیص یافته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: